За секс з дитиною, якій немає 16 років, саджатимуть на 5 років. Навіть якщо кохання

Верховна Рада підтримала в другому читанні внесення змін до Кримінального кодексу України для захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації. Відтепер статеві зносини з дитиною, яка не досягла 16-річного віку, вважаються злочином навіть за її згоди. Щоправда, каратимуть за це лише повнолітніх.

Регулювати статеві стосунки за взаємною згодою між підлітками автори законопроекту не стали.

“Криміналізуються добровільні статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою. Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, а також не виникає потреби в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що суттєво полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину”, – йдеться у пояснювальній записці.

Дорослих за секс (за згодою) з дітьми, яким немає 16 років, каратимуть обмеженням або позбавленням волі на строк до 5 років.

За статеві відносини з близькими родичами або членами сім’ї дорослого, на якого покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, каратимуть позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. Таке ж покарання – якщо секс з якоїсь причини спричинив безпліддя чи інші тяжкі наслідки.

За зґвалтування неповнолітньої або неповнолітнього  саджатимуть до тюрми на строк від 7 до 12 років.

Створення або утримання місць розпусти і звідництво із залученням дитини, якій не виповнилося 16 років, каратимуть позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Закон набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *