З 14 липня проїзд у громадському транспорті Києва подорожчає вдвічі

З 14 липня вартість проїзду у громадському транспорті Києва зросте вдвічі. Про це повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян. Разова поїздка коштуватиме 8 гривень, а за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою – 6,3 гривні.

“Із 14 липня встановлюється новий тариф на проїзд у міському транспорті столиці. Пасажири, котрі користуються проїзними квитками на місяць та безконтактними картками, при їх поповненні сплачуватимуть за одну поїздку від 6,3 гривень.  Тобто міська адміністрація встановлює максимально низьку вартість проїзду саме для киян, які користуються транспортом постійно, а 8 гривень сплачуватимуть пасажири, що користуються міським громадським транспортом інколи або гості столиці,” – повідомив заступник голови КМДА.

Дмитро Давтян наголосив, що наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро – 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн.

“Із 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 рази, вартість дизельного палива – у 1,5 рази, вартість шин – у 1,5 рази, індекс споживчих цін за вказаний період (2015-2017 рік) становить 183%. Тобто нинішнє зростання є компромісним, і воно менше від необхідного”, – зазначив заступник голови КМДА.

У фінансовому плані комунального підприємства “Київпастранс”, затвердженому 23 квітня, пропонується підвищити тарифи на проїзд в наземному комунальному транспорті столиці до 8 гривень вже з 15 липня 2018 року.

Раніше мер Києва Віталій Кличко попереджав, що столична влада завершує процес розрахунків щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті.

За його словами, відтермінування підвищення тарифів призводить до того, що міська влада не може динамічно оновлювати транспортний парк, що у результаті може призвести до збоїв у роботі системи громадського транспорту міста. Головне завдання перед столичною владою в сфері транспорту – вивести комунальні підприємства громадського транспорту на беззбитковий рівень роботи.

Кличко обіцяв, що пільги для окремих категорій населення будуть збережені. Сьогодні Давтян підтвердив, що проїзд громадським транспортом для пенсіонерів, ветеранів АТО, чорнобильців та інших пільгових категорій населення залишиться безкоштовним.

Нагадаємо, у липні 2017 року КМДА підвищила вартість проїзду в наземному транспорті та метро столиці на 1 гривню: у столичному метрополітені та міській електричці до 5 грн, а в решті міського транспорту до 4 грн.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *