Які продукти подорожчають в жовтні – прогнози експертів

Чи варто очікувати підняття цін на продукти у жовтні та на що саме зростуть ціни — про це експертами розказалт 24 каналу.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, восени зросте ціна на яйця.

У вересні цього року ціна за десяток яєць становила близько 48,50-50,37 грн.

А ось із борошняними виробами та крупами ситуація зовсім інша. Головна наукова співробітниця Інституту аграрної економіки Світлана Черемісіна зазначила, що ціни на крупи та борошно стають нижчими.

Так, за словами експертки, порівняно із серпнем, цього місяця цінf на гречку знизилfся на 15%. За кілограм гречки треба заплатити до 38,75 грн. Манна крупа здешевшала на 1,4% й тепер коштує до 21,39 грн/кг. Пшоно подешевшало на 0,9% — до 30,42 грн/кг.

Не змінилися ціни на рис та ячні крупи. А ось пшенична крупа зросла в ціні на 0,5%, тобто на дев’ять копійок за один кілограм.

Протягом вересня 2023 року знизилися ціни на борошно та макаронні вироби з м’яких сортів пшениці — на 0,9% та 1,4% відповідно.

Ціни на борошняні хлібні вироби продовжують зростати, однак експерти зазначають, що у жовтні 2023 українці зможуть купувати хлібобулочні вироби за прийнятними цінами.

Керівниця проектів Асоціації виробників молока Олена Жупінас в ефірі телемарафону Єдиних новин зазначала, що восени ціни на молоко зростатимут .

— Станом на 1 вересня 2023 року ціна сирого молока вже зросла на 4,5%, порівняно з серпнем. Тобто в найближчі місяці готовий продукт здорожчає на 5-10% залежно від категорії: молоко питне, кефір — приблизно на 5%; сметана, масло — на 10-12%.

Експерт Іван Свиноус пояснив, що залежно від ґатунку, ціни на молочні продукти зростуть на 10-15%.

За словами завідувачки відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Інни Сало, ціни на овочі та фрукти в Україні в жовтні 2023 року здорожчають через зростання вартості їхнього зберігання та транспортування.

Яблука можуть здорожчати до 20 грн/кг.
Ціни на апельсини, лимони та банани сягатимуть 80 грн/кг, 75 грн/кг та 45 грн/кг відповідно.
Капуста білокачанна може коштувати до 9 грн/кг, буряк — 9,50 грн/кг, цибуля ріпчаста — 15 грн/кг, морква та картопля — 12 грн/кг та 10,5 грн/кг відповідно.

Провідна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Наталія Копитець зазначила, що з початком осені почався традиційний зріст цін на м’ясні продукти.

— Роздрібні ціни на яловичину, свинину та м’ясо птиці у продуктових супермаркетах у вересні 2023 року порівняно з вереснем 2022 року збільшилися на 2,9-44,1%, — каже експертка.

Також Наталія Копитець зазначила, що найменше у ціні зросла курятина — всього на 2,9-13,7%. Найбільше здорожчала свинина та сало: на 14,2% та 44,1% відповідно.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *