Віталію Кличку подобається пам’ятник Щорсу

Мер Києва Віталій Кличко виступає проти перенесення пам’ятника Миколі Щорсу, встановленого в центрі столиці.

“Що стосується мене, цей пам’ятник мені дуже подобається… Я особисто проти його перенесення”, – сказав мер.

Кличко зазначив, що оскільки закон про декомунізацію вимагає перенесення пам’ятника, то можна це зробити, але тільки за згодою Міністерства культури України, – пише Українська правда.

“Сьогодні історію інтерпретують, переписують, але цей пам’ятник є однією з найкрасивіших пам’яток в Європі”, – додав мер.

За його словами, такі пам’ятники повинні нагадувати городянам про те, що було, щоб не повторювати помилок історії в майбутньому.

Крім того, мер назвав маніпуляцією заяви Міністерства культури, що нібито міська влада не передає їм документи, що дозволяють демонтувати пам’ятник.

“Це пам’ятник національного значення, це означає, що ми не можемо ніяких дій здійснювати без узгодження і дозволу Міністерства культури”, – стверджує Кличко.

Як повідомлялося, міністр культури Євген Нищук і керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович адресують питання демонтажу пам’ятника Щорсу в центрі столиці владі Києва.

У березні 2017 року Київрада ухвалила рішення “Про заходи з переміщення (перенесення) пам’ятки військовому діячу Щорсу М.О.”, що передбачає звернення до Міністерства культури з пропозицією про перенесення пам’ятника. Зараз пам’ятник Щорсу огороджений, щоб уникнути самовільного демонтажу активістами.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *