Вірусолог спрогнозувала кінець пандемії COVID-19

Вже наступної весни світ буде повертатися до нормального життя після пандемії COVID-19, а коронавірус стане звичайним респіраторним збудником.

Про це в ефірі Апостроф Live розповіла лікар-вірусолог Алла Мироненко.

За словами вірусолога, носіння масок і дотримання соціальної дистанції, до яких вже звикли люди, приносять позитивні плоди.

“Всі вже звикли носити маски і дотримуватися дистанції – і це дуже добре. Ми з цим впораємося. Ще пройде зима, і далі весь світ буде повертатися до нормального життя. Цей збудник стане звичайним респіраторним збудником, яких ми знаємо близько 200. З цим будуть стикатися діти, а дорослі не будуть хворіти. Але треба ще дійти до цього”, – каже Мироненко.

Вона додала, що без появи вакцини світ зможе перемогти COVID-19, якщо перехворіє 80% населення.

“Але я не знаю, чи доцільно це зараз, намагатися захворіти, якщо ти не впевнений, як ти вийдеш з цієї хвороби. Особливо це стосується літніх людей, людей з хронічними хворобами. Дітям не страшно, тому що вони зазвичай легко і безсимптомно переносять хворобу і формують нам імунний прошарок. Це добре”, – пояснила Алла Мироненко.

Нагадаємо, що станом на ранок 29 вересня у всьому світі підтвердилися 33 млн. 282 969 випадків зараження коронавірусом. 1 млн. 867 випадків виявилися смертельними.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш випустив відеозвернення у зв’язку з тим, що число жертв коронавірусу в усьому світі перевищило 1 млн. Він закликав людство вчитися на своїх помилках.

За минулу добу в Україні захворіли коронавірусом 3 627 осіб. З початку епідемії коронавірусну інфекцію підтвердили у 204 тисяч 932 українців.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.