Відійшла у засвіти зв’язкова УПА Ганна Зелена (Абрамчук), головна героїня фільму “Шлях поколінь” (+відео)

Пішла з життя зв’язкова УПА, головна героїня фільму «Шлях поколінь», волинянка Ганна Зелена (Абрамчук). Їй було 98.

Про це повідомив журналіст Михайло Ухман,  він звернувся до активістів Волинської області з емоційним проханням: «Прошу владу Волині, громадських діячів, реконструкторські клуби, бійців ЗСУ і небайдужих людей вшанувати пам’ять Ганни Зеленої, зв’язкової полковника УПА – Клима Савура».

Читайте також: У прокат виходить воєнна драма «Шлях поколінь». На місці зйомок побували кореспонденти “Українського репортера” (+фото, відео)

“Легендарна зв’язкова УПА… За всі роки незалежності України не визнана Україною як борець за її незалежність”, – пише у Фейсбуку воїн ЗСУ, громадський діяч Сергій Приходько.

Ганна Йонівна Зелена народилася 20 квітня 1927 року у селі Скулин Ковельського району. У 15 років вона стала зв’язковою УПА. Спочатку була учасницею диверсійної групи Сергія Дятла (сотенного «Дяченка»), потім – особистою зв’язковою Дмитра Клячківського, командира групи УПА-Північ.

Разом з іншими дівчатами допомагала повстанцям – збирала полотно, різала його, зшивала і робила бинти. Жінки, які мали швейні машинки, шили одяг, фарбували його в дубовій корі. Ганна в коси заплітала зашифровані листи – грипси, і носила їх в села Облапи, Доротище. За доносом її арештували 10 червня 1945-го.

Військовий трибунал засудив Ганну до 10 років каторги і 5 позбавлення громадянських прав. Покарання відбувала в Норильську. Була учасницею повстання політв’язнів у 1953 році, під час якого отримала важке вогнепальне поранення.

Після тривалого лікування стала інвалідом. У зв’язку з цим була звільнена у 1955 році. У рідному селі жити не дозволили, виселили у Дніпропетровську область. Там за містом жила в однокімнатній квартирі з мамою і донькою.

Працювала дояркою у сільськогосподарській артілі менше року. Через рік повернулася в рідне село Скулин Ковельського району на Волині.

На світлині: Ганна Йонівна Зелена.

Фото із Фейсбук-сторінки Сергія Приходька.

Про зйомки кінострічки “Шлях поколінь” відео “Українського репортера”:

 

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *