Верховна Рада з четвертої спроби підтримала медичну реформу Супрун
Верховна Рада прийняла у першому читанні проекти законів, які дають старт медичній реформі в Україні. За Проект Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів №6327 з поправками голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмили Денисової та нардепа Андрія Шепка проголосували 227 народних депутатів. Це відбулося лише з четвертого разу.
Виступаючи з трибуни, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун нагадала, що за роки незалежності було розроблено 21 законопроект про медичне страхування та змінилось понад 20 міністрів охорони здоров`я, а українців стало на 10 мільйонів менше.
Екс-міністр охорони здоров’я і нардеп Олег Мусій у свою чергу заявив, що законопроекти, запропоновані МОЗ, не мають висновків антикорупційного комітету і закликав відправити їх на доопрацювання.
8 червня законопроекти щодо медичної реформи не підтримав парламентський Комітет охорони здоров’я. Комітет Ольги Богомолець підготував власний пакет законопроектів щодо реформування медицини.
У пояснювальній записці до Проекту Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів сказано: “в межах державного гарантованого пакету держава гарантуватиме повну оплату за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування необхідних медичних послуг та лікарських засобів на екстреному, паліативному та первинному рівні, та частково на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівні”.
Фінансування наданих медичних послуг та лікарських засобів здійснюється за затвердженими тарифами, які є єдиними для всієї території України.
Створюється новий центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів – Єдиний національний замовник.