В Україні відбувся Національний урок пам’яті до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

29 вересня у всіх школах України пройшов Національний урок пам’яті до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру. Заняття провели одночасно в 15 тис. навчальних закладів.

Урок, розроблений Меморіальним центром Голокосту Бабин Яр спільно з Міністерством освіти і науки України, був покликаний виробити негативне ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності, зазіхань на право на життя.

У Меморіальному центрі повідомили, що заняття для учнів 5−11 класів відбулося на базі онлайн-платформи Червона точка пам’яті, а всі матеріали підготовлені з урахуванням віку й емоційної зрілості школярів.

До проведення уроку долучились відомі культурні та громадські діячі. У Києві участь у Національному уроці пам’яті в столичній школі № 234 взяв музикант Святослав Вакарчук.

До Національного уроку пам’яті в регіонах також долучились громадські діячі, які відкрили уроки вступними промовами. Серед них директор музею Голокосту на Вінничині Леонід Трахтенберг, журналіст Георгій Мокрицький, в. о. міського глави Харкова Ігор Терехов, кандидат філософських наук Павло Козленко, народна депутатка України Ганна Лічман, кандидат фізико-математичних наук Олександр Захар’яш.

Онлайн-платформа Червона точка пам’яті, на базі якої проводився урок, присвячена вивченню історії Другої світової війни і Голокосту і створена як помічник вчителям історії. Платформа пропонує нову методику викладання шкільного предмета, інтерактивну та цікаву для учнів.

Раніше Меморіальний центр Голокосту створив карту зв’язків, щоб розшукати нащадків жертв Бабиного Яру.

На онлайн-карті можна простежити зв’язок між загиблим у Бабиному Яру та їхніми родичами. Додати дані на карту зв’язків може кожен, хто має інформацію про те, що його родичі загинули в Бабиному Яру. Вся інформація проходить через премодерацію дослідників Меморіального центру.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.