В Україні набули чинності штрафи для пішоходів-порушників

В Україні втратило чинність негласне правило “пішохід завжди має рацію”. За рішенням Верховного суду, пішохід, який стане причиною ДТП, повинен відшкодувати водієві ремонт авто. Досі на пішоходів не діяли жодні штрафи, а на дорогах щодня гинули десятки людей.

Деякі злісні пішоходи-порушники дозволяли собі вискакувати навіть на шестисмугову проїжджу частину, – повідомляє znaj.ua.
Автоінструктор Ольга Байдородіна поскаржилася на ситуацію:”Вони стоять не на тротуарній зоні, а вилазять на дорогу. Я от не знаю, як їх прогнозувати. Вони побіжать? Або вони будуть стояти? І водій не може побачити, хто звідти вискочить”

Особливо небезпечними водії вважають людей з навушниками та в капюшонах, оскільки вони майже не чують і не бачать автомобілів. Також до категорії пішоходів, яких варто остерігатися, відносять пенсіонерів.

Психолог Вадим Колесников пояснив, що штовхає людей фактично під колеса. На думку фахівця, така поведінка властива особам з комплексом жертви. Вони або брешуть, до того ж навіть самим собі, або демонстративно ризикують.

“Доведено, що ті, хто брешуть, і ті, хто огидно поводиться на дорозі, вважають, що з ними колись вчинили несправедливо. І тепер ця несправедливість нібито дає їм можливість нехтувати елементарними правилами. Зокрема, і правилами дорожнього руху. Це зневага до оточуючих. Це впевненість в тому, що є лише твоя правда”, – пояснює психолог.

Психолог зазначає, що такі люди ніколи не визнають свою провину. Але є несподіваний рецепт виправлення ситуації. Фахівець радить частіше хвалити таких людей та нагадувати, що вони заслуговують на похвалу і з ними ніхто не воює.

Проте справедливим і дієвим буде жорстке покарання для порушників у вигляді штрафу. Зараз штраф за перебігання дороги у непризначеному для цього місці становить лише 51 гривню. Проте недавно стався перший в історії України прецедент, коли Верховний суд зобов’язав пішохода компенсувати власнику авто 100 тисяч гривень на ремонт. Таку ситуацію юристи назвали проривом, адже раніше в судах діставалося лише водіям.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *