Психологічні маркери війни: 35 відсотків українців, які працювали до 24 лютого, досі безробітні

38% тих, хто працював до 24 лютого 2022 року, повернулися на свої робочі місця у звичайному режимі, 18% – працюють дистанційно, 7% – знайшли нове місце роботи.

Про це свідчать результати опитування “Психологічні маркери війни”, проведеного 18-19 червня соціологічною групою “Рейтинг“.

Попри це 35% опитаних, які мали роботу до повномасштабного вторгнення рф, досі не працюють. Найбільше їх серед наймолодших і найстарших опитаних (38%), жінок (40%), жителів сходу (53%) та півдня (41%) країни. У динаміці найкращі показники повернення до роботи у звичайному режимі у мешканців центру та півдня України.

Опитування проводилося серед 1200 респондентів від 18 років методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) у всіх підконтрольних областях, де є український мобільний зв’язок.

Результати виважено з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 – не більше ніж 2,8%.

Динаміка індексу життєстійкості дещо погіршилася за останні 2 місяці.  Динаміка індексу життєстійкості дещо погіршилася з квітня (з 3.9 до 3.8). Однак, в українців все ще вистачає фізичних та моральних сил жити під час війни, працювати, допомагати, воювати. Сприятливим у цьому є літній період: довжина дня та сонячна активність зазвичай позитивно впливають на настрій та самопочуття. Найбільше негативних змін відбулося із цікавістю до життя навколо та харчуванням, проблемами з планами на майбутнє, шкодуванням про минуле.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”