В Україні арештували активи “Моршинської” російського олігарха Фрідмана на 50 мільйонів

Суд заарештував акції та кошти на суму 53,4 млн грн у компанії з виробництва та реалізації мінеральної води, яка належить російському олігарху Міхаілу Фрідману.

Як йдеться у новинах, слідство встановило, що підприємство через кіпрські компанії належить олігарху з Росії. Хоча Бюро економічної безпеки не називає його імені, однак за даними “Економічної правди” арештовані статки Міхаіла Фрідмана – російського олігарха, що знаходиться під санкціями США, ЄС та Британії.

В Україні Фрідман з партнерами Германом Ханом та Пьотром Авеном володіє компанією IDS Group Ukraine, “дочкою” міжнародної групи IDS Borjomi International (входить до “Альфа-груп”). На ринку, крім того, що компанія є ексклюзивним імпортером води “Боржомі” в Україні, вона представлена низкою брендів, зокрема, водами “Моршинська” та “Миргородська”.

Як інформує Офіс Генерального прокурора, накладено арешт на корпоративні права підприємств, які є одними з найбільших виробників мінеральної води на території України на загальну суму понад 53,4 млн грн. Це цінні папери та грошові кошти, що є частками статутного капіталу підприємств, бенефіціарним власником яких є російський олігарх.

За даними слідства, російський олігарх із бізнесменами шляхом укладання правочинів із продажу корпоративних прав намагалися уникнути можливих негативних наслідків у вигляді накладення санкцій та застосування заходів примусового вилучення прав власності, передбачених законодавством України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України), здійснюється детективами БЕБ України за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

За відкритими даними одного із консалтингових агенств, орієнтовна ринкова вартість бренду в 2021 році становила понад 10 млрд грн. в еквіваленті, повідомляє Бюро економічної безпеки.

Редакція

Редакція “Українського репортера”