В МВС розраховують, що вже з 2023 року українці зможуть вільно купувати пістолети

Міністерство внутрішніх справ готуються зміни до другого читання законопроєкту про право на цивільну вогнепальну зброю. Там розраховують, що вже з 2023 року українці зможуть вільно купувати пістолети.

Про це повідомив у новинах радник МВС Віктор Андрусів.

Він сказав, що українці під час голосування дали однозначну відповідь щодо дозволу на вільне володіння зброєю. 70% з опитаних підтримали право на вільне її носіння.

Зазначимо, що у «Дії» за дозвіл носіння зброї для особистого захисту проголосували майже 59% респондентів. А дозвіл мати вдома короткоствольну вогнепальну зброю, але не носили її з собою, підтримали 19,43% опитаних.

«Підкреслю, що йдеться саме про пістолет, а не гранатомет чи автомат Калашникова. Міністерство погоджується з рішенням українців, і вже готуються зміни до другого читання законопроєкту», — заначив він.

За словами Андрусіва, відповідне законодавство має бути ухвалене впродовж літа — осені. Після цього певний організаційний час запускатимуться необхідні реєстри зброї.

«Можливо, будуть внесені додаткові рішення, щоб ми могли зберігати контроль за обігом зброї: перевіряти, чия вона, як відбуватиметься процес реєстрації, в які періоди власник зброї має проходити перевірки», — додав він.

Редакція

Редакція “Українського репортера”