В Австралії помер павук-довгожитель. Йому було 43 роки і його вбила оса

Найстаріший павук у світі помер у віці 43 років після того, як довгі роки був об’єктом вивчення популяції цих комах в Австралії. Павук, якого назвали “Номер 16” помер не від старості, а був убитий жалом оси. Можливо, він і не настаріший у світі, однак тримає рекорд серед особин, за якими велося дослідження.

Вчені почали свій науковий проект у Західній Австралії в 1974 році. Тоді вперше було помічено “номера 16” – ктенізіда (Ctenizidae – лат.) з родини мігаломорфних. Арахнологи з’ясували, що довгий життєвий вік цих комах пояснюється сидячим характером життя і низьким метаболізмом.

Самки цих павуків залишаються в одній і тій самій норі, яку маскують “люком”,  практично все своє життя. Звідси і англомовна назва”trapdoor spider” (trapdoor — люк). Тож дослідники позначили нору і час від часу поверталися, щоб перевіряти її. Самці живуть набагато менше – від п’яти до 20 років, адже після настання зрілості вони починають мандрувати у пошуках самки.

Ктенізіди не є серйозною загрозою для людей, хоча їхній укус може викликати біль і набряк.

Головний ворог ктенізід – дорожні оси, які знаходять їхні норки, залазять всередину, жалять і паралізують павуків, після чого відкладають на них яйця. З яйця пізніше вилуплюється личинка оси і з’їдає павука живцем.

Фото AFP

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *