Успішна трансплантація: в Охматдиті пересадили нирки двом хлопчикам

Ще нещодавно пацієнти Охматдиту Сашко та Даня не могли уявити своє життя поза межами лікарні, адже через ниркову недостатність були залежні від процедури гемодіалізу. Але вже сьогодні хлопці по своїх домівках повертаються до нормального дозвілля.

22 жовтня хлопцям провели трансплантацію нирок від посмертного донора.

«Складність трансплантації у цих випадках полягає в тому, що ми одночасно пересадили нирки обом пацієнтам. Чому ж одночасно, а не етапно? Бо трупна трансплантація має обмеження по часу – чим він довший, тим більше впливатиме на подальше функціонування органа. Тому дуже важливо провести операцію якнайшвидше, аби уникнути можливих ускладнень та покращити успішність пересадки», – пояснює хірург-трансплантолог Охматдиту Олег Годік.

9-річний Сашко з Чернівецької області має особливий діагноз – цистиноз. Це рідкісне спадкове захворювання, що характеризується порушенням амінокислотного обміну та викликає функціональні порушення в діяльності внутрішніх органів, зокрема нирках. В Україні лише троє людей з такою хворобою, серед них і рідний брат нашого пацієнта Юрчик. Декілька років тому він також переніс трансплантацію нирки, проте в Білорусі. Адже в Україні на той момент пересадки від неродинних донорів не проводились.
З 10 місяців Сашко обстежується в різних клініках Києва, постійно проходить лікування. Протягом багатьох років вдавалося підтримувати роботу нирок, проте їхній стан погіршувався. У січні 2023 року хлопчик приїхав на обстеження до Охматдиту, а у вересні, коли нирки перестали справлятися, був госпіталізований. Тут Сашко проходив процедуру гемодіалізу, щодня очікуючи на рятівну трансплантацію. Через цистиноз родинна пересадка неможлива, тому єдиним варіантом для дитини була нирка від посмертного донора.

10-річний Даня з Одещини почав страждати від дисфункції нирки влітку цього року. Хлопець впав з велосипеду та сильно вдарився животом. Унаслідок такої травми опинився в лікарні в Одесі, де пролікувався півтора місяці. Саме там під час обстеження лікарі виявили, що хлопчик має вроджену ваду розвитку – одна нирка була гідронефротичною (характеризується підвищенням розмірів нирки, пов’язане з ускладненням відтоку сечі з органу), а інша – нерозвиненою. Для дообстеження та подальшої терапії Даню направили до Охматдиту.

Рятівним варіантом для хлопчика була трансплантація нирки. Тому Даня почав проходити процедуру гемодіалізу та готуватися до пересадки органу від родинного донора – мами.

22 жовтня лікарі Охматдиту повідомили, що є посмертний донор для кількох діток. Того ж дня Сашкові та Дані провели успішні операції з пересадки нирок.

«Тепер на хлопців чекає шлях реабілітації та періодичні обстеження. Вони перебуватимуть на контролі у відділенні інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій до 18 років. Тут здаватимуть аналізи, спостерігатимуться в наших спеціалістів», – розповідає Ольга Бабічева, завідувачка відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій НДСЛ «Охматдит».

Інформація пресслужби Охматдит.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *