Українських вчителів запрошують позмагатися за 250 000 гривень

Кожен вчитель з будь-якої середньої школи України може подати заявку на участь у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, яка вже вдруге відбудеься в  Україні. Номінувати свого вчителя також зможе кожен українець. Вчитель-переможець отримає грошову премію в розмірі 250 000 гривень.

Global Teacher Prize, або як її ще нащивають “нобелівська премія” для вчителів, започаткував арабський мільярдер Санні Варкі у 2014 році. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить $1 000 000 доларів. Торік в Україні було створено національну премію.

“За кожною успішною людиною стоїть вчитель. За кожним Ілоном Маском, Вінстоном Черчиллем, Тарасом Шевченком стоїть той, хто допоміг розкрити їх таланти. Вплив одного учителя зростає у геометричній прогресії завдяки сотням його учнів. Ми шукаємо не просто вчителів-новаторів, а й тих, хто впливає своїми соціальними проектами на життя дітей. Наша мета – наголосити на важливості професії вчителя для майбутнього України та підняти її престиж”, – заявляє голова громадської спілки “Освіторія”, організатор та голова журі премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.

У 2017 році за неофіційне звання “вчителя року” змагалися понад 3 000 вчителів. З п’ятіркою найкращих педагогів-новаторів зустрічався Президент України. А переможець конкурсу Пауль Пшенічка (на фото) потрапив до рейтингу “100 найвпливовіших українців”.

Цьогоріч найкращого вчителя України оберуть серед десяти фіналістів, кожен з яких отримає рік безкоштовного навчання. До експертного журі увійшли:

  • голова ГС “Освіторія” Зоя Литвин;
  • телеведуча “1+1”, куратор премії Наталія Мосейчук;
  • ініціатор освітнього руху “EdCamp” в Україні Олександр Елькін;
  • переможець Global Teacher Prize Ukraine 2017 Пауль Пшенічка.

“Я закликаю усіх вчителів, а особливо тих, хто не подав заявку минулого року, використати шанс на перемогу та визнання.  Ваші історії успіху можуть показати українцям, як ви змінюєте життя їх дітей, а колег надихнути на нові підходи. Новій українській школі потрібні педагоги, які підготують учнів до викликів майбутнього”. – заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

Заповнити анкету, щоб взяти участь у конкурсі або номінувати вчителя, який на це заслуговує, можна на офіційному сайті премії до 15 липня: http://globalteacherprize.org.ua.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *