У столиці горів “Екран” – найстаріший кінотеатр

Вранці, 28 травня столичні вогнеборці примчали на проспект Перемоги, 117, що у Святошинському районі. Тут знаходиться найстаріший кінотеатр Києва – “Екран”, якому понад 100 років.

Спочатку вогонь став “господарювати” в одноповерховій споруді, прибудованій до недіючої будівлі кінотеатру. Потім пожежа перекинулася на покрівлю кінотеатру. О 10:24 пожежу на загальній площі 60 кв. м вогнеборці локалізували, а об 11:14 – ліквідували, повідомляє ДСНС.

В соцмережах пишуть, що будівлю хтось міг навмисно підпалити.

Кінотеатр «Екран» — один з перших у Києві стаціонарних кінотеатрів, відкритий у спеціально збудованому приміщенні 1911 року. Він розташований у своєму первинному приміщенні за адресою: проспект Перемоги, 117, зазначає Вікіпедія.

Поряд з «Екраном» ще в 2005 році почалося зведення чергового комплексу хмарочосів. Проект передбачав включення до цього комплексу нового кінозалу на 300 місць замість колишнього «синематографа». Правда, криза уповільнила темпи будівництва, і «Екран» поки що (2013 рік) вистояв. До літа 2010 року в ньому не переривалися сеанси. Але потім через пошкодження фундаменту старої будівлі, робота кінотеатру була припинена; зазначалося: «Кінотеатр „Екран“ тимчасово зачинено на ремонт».

За час свого існування «Екран» жодного разу не змінював свого призначення, показував фільми навіть у роки Другої Світової війни.

На цю тему також читайте:

На Хрещатику горить колишній Центральний гастроном (+фото, відео)

Фото Гліб Пархомець

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *