У США стратили найстарішого в’язня. Йому було 83 роки

У штаті Алабама привели у виконання смертний вирок 83-річному Волтеру Лерою Муді, визнаному винним у серії вибухів. Муді став найстарішим страченим в’язнем в новітній історії США.

Страта Муді відбулася в одній з в’язниць Алабами пізно ввечері 19 квітня. Засудженому була зроблена смертельна ін’єкція.

Волтер Муді був визнаний винним в розсилці поштою вибухових пристроїв. У грудні 1989 року в результаті вибухів таких бомб загинули федеральний суддя і адвокат, які працювали у сфері захисту прав людини.

Ще два вибухові пристрої вдалося перехопити: один з них відправили до федерального суду в Атланті, другий – в офіс Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення (NAACP) у Джексонвіллі, штат Флорида.

За даними слідства, Муді розсилав бомби поштою, щоб помститися за те, що в 1972 році його судили за звинуваченням у виготовленні вибухових пристроїв і дали три роки тюрми. Він вважав справу сфальсифікованою, а вирок – несправедливим.

Муді був заарештований в 1990 році, спочатку йому висунули звинувачення на рівні штату, а потім і федеральному. Страту він очікував з 1997 року, своєї провини не визнав.

Волтер Муді став восьмим засудженим старше 65 років, якого стратили у США з 2015 року. В Америці засуджені до смертної кари іноді чекають її кілька десятиліть, тож середній вік стречених постійно зростає.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *