У Києві відкрили нову мініскульптуру, присвячену княгині Ользі

Проєкт “Шукай!” відкрив нову мініскульптуру — вона присвячена княгині Ользі.

Про це розповіли на сторінці ініціативи.

У четвер, 23 травня, у Шевченківському районі столиці, в межах проєкту «Шукай» відкрили нову мініскульптуру, присвячену княгині Ользі.

За словами авторки проєкту Юлії Бевзенко, ця мініскульптура розкриває головний секрет пам’ятника княгині Ользі, що на Михайлівській площі в Києві.

Образ збентежив митрополита Київського і Галицького Флавіана і автору наказали прибрати меч, а в руки вкласти хрест.

Втім, автор знайшов спосіб зберегти свій первісний задум — він сховав меч Ольги під плащ — про це свідчить поза княгині, яка лівою рукою міцно стискає край плаща.

“Наша ж мініскульптура повертає княгині її законну зброю і нагадує, що кожна українка — це Ольга, у кожної з нас свій меч. Причому ним може бути й усмішка, і значуща мовчанка, і влучне слово, і вчасна дія” — додають автори ініціативи.

Наша ж мініскульптура повертає княгині її законну зброю і нагадує, що кожна українка — це Ольга, у кожної з нас свій меч. Причому ним може бути й усмішка, і значуща мовчанка, і влучне слово, і вчасна дія», — розповіла Бевзенко.

Скульптор — Юрій Білявський, а меценатом став Дмитро Синенко.

Мініскульптуру можна побачити на вулиці Велика Житомирська, 2, фасад Дипломатичної академії України, Михайлівська площа.

Раніше скульптуру «Шукай» відкрили на Аскольдовій могилі. Вона присвячена захисникам України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *