Інформаційна банда Путіна підточувала Україну в Києві

Служба безпеки України викрила у Києві велику “ботоферму”, яку організували росіяни та переселенці з окупованого Донбасу. Вона займалася псевдомінуванням та поширенням фейків у соцмережах.

Про це повідомляє сайт СБУ.

За даними правоохоронців, угруповання мало понад 500 активних акаунтів. Через ці профілі та спільноти його учасники поширювали у соцмережах недостовірну інформацію, підбурювали протестні настрої, а також влаштовували інформаційні атаки на акаунти вітчизняних чиновників.

Кінцевою метою замовників було зниження довіри громадян до державних інституцій через розповсюдження брехливої інформації щодо економічної та соціальної ситуації в Україні.

«Ботоферму» також використовували і для анонімних повідомлень про мінування об’єктів критичної інфраструктури та місць масового скупчення людей, зокрема, торговельно-розважальних центрів, станцій метрополітену, автовокзалів.

Співробітники СБУ задокументували, що зловмисники надавали послуги з дистанційної реєстрації в месенджері Telegram анонімних акаунтів, каналів та спільнот для торгівлі вогнепальною зброєю, вибуховими пристроями, наркотиками тощо.

Під час обшуку за місцем розташування «ботоферми» в орендованому офісі, правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та спеціальне обладнання (GSM-модеми, шлюзи), майже дві тисячі SIM-карток операторів стільникового мобільного зв’язку України.

Також вилучені чорнові записи щодо реєстрації користувачів соціальних мереж, які розміщували провокативні коментарі під публікаціями українських політиків.

Особи організаторів встановлено. Тривають процесуальні дії щодо притягнення двох зловмисників до відповідальності. Заходи з викриття та блокування протиправної діяльності проводились спільно з Національною поліцією України та прокуратурою Києва.

Малюнок Андрія ПЕТРЕНКА

Читайте також:

 

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.