У Таїланді заборонили палити на популярних пляжах – штраф $3 000

У Таїланді з 1 лютого набрала чинності заборона на куріння на території пляжів на курортах. Вільними від тютюнового диму і недопалків поки що оголосили 24 пляжі в 15 провінціях королівства. У разі успіху експерименту, його обіцяють поширити на всі пляжі країни.

Поки що заборонили курити у найпопулярніших місцях відпочинку в районі Андаманського моря і Сіамської затоки: Патонг (о. Пхукет, провінція Пхукет), Ме Пім (провінція Районг), Лем Сінг (провінція Чантхабурі), Паттайя, Банг Сен, Джомтьєн і Тхам Панг (провінція Чонбурі), Чаам (провінція Пхетчабурі), Хуахін і Кхао Такіап (провінція Прачуап Кхірі Кхан), Бо Пхут (о. Самуї, провінція Сурат Тхані), Сай Рі (провінція Чумпхон), о-ва Кхай Нок і Кхай Най (провінція Пхан-Нга), Саміла і Чалатат (провінція Сонгкхла), Пра Е, Клонг Дао і Кор Кванг (о. Ланта, провінція Крабі), Тха Васукри (провінція Паттані).

Для курців при вході на пляжі мають обладнати спеціальні місця. Тим, хто наважиться порушити заборону, загрожує штраф до 100 тисяч місцевих бат, це майже $3 000. Для злісних порушників передбачене тюремне ув’язнення терміном до одного року.

На всіх пляжах, які підпадають під указ, будуть встановлені таблички, які попереджатимуть про заборону і покарання за її порушення на трьох мовах: тайській, англійській та китайській. Заборона палити на пляжах поширюється як на громадян Таїланду, так і на іноземних туристів.

Заборонити курити на пляжах уряд вирішив через сильне засмічення піску недопалками на популярних у туристів пляжах. Під час останньої інспекції у середньому знаходили 0,76 недопалка на квадратний метр. Заборону хотіли запровадити ще з 1 листопада 2017 року, однак згодом відклали на 1 лютого.

Варто сказати, в Таїланді проводиться державна програма по боротьбі з тютюнопалінням. Це заборонено робити в публічних місцях, людина, яка з цигаркою йде  вулицею, – вже порушує закон і наражає себе на великий штраф. Так само поза законом куріння у номерах і на балконах у більшості готелів, щоправда, персонал на це, як правило, закриває очі.

Це не перший наказ, який безпосередньо впливає на туристів.

Раніше заборонили годувати риб і розміщувати якірні стоянки катерів у місцях розташування коралових рифів.

У 2014 році заборонили ввозити до Таїланду кальяни та електронні сигарети, а в 2015 році заборонили їхню продаж та обслуговування на території королівства. Турист, який через необізнаність привіз із собою кальян або електронну сигарету, може отримати штраф у розмірі 500% від вартості ввезеного або навіть 10 років в’язниці.

У жовтні 2017 року в Таїланді заборонили використовувати радіокеровані безпілотники (дрони) будь-якого розміру без спеціальної реєстрації. За самовільну зйомку краєвидів турист може отримати до 5 років в’язниці або штраф до 100 тисяч місцевих бат, це майже $3 000.

На туристичних сайтах пишуть, що зареєструвати дрон можна у будь-якому відділенні поліції, однак скільки це коштує для гостей країни – не повідомляється.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *