Цензура дісталася кінострічки про Стуса. Прем’єр Гройсман відреагував жорстко

У січні 2019-го виходить кінострічка про Василя Стуса. Але вже сьогодні спалахнув скандал – стало відомо, що видалено кадри, у яких згадується такий персонаж, як Віктор Медведчук.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на сторінці у Фейсбуку висловив свою позицію щодо цього:

“Про ситуацію зі зйомками фільму про Василя Стуса. Неприпустимо, коли будь-хто намагається впливати на українське кіно і підміняти історичну правду на вигідну будь-кому. Ми не повинні з цим миритись!

Тому я доручаю керівництву Мінкульту та Держкіно в максимально стислі терміни зібрати авторів фільму та громадськість аби розібратись і зробити все можливе, щоб в стрічці історія мого земляка – справжнього патріота і борця за волю України Василя Стуса була розказана чесно, правдиво, повністю і без перекручувань. Це – справа честі!”

Із фільму «Стус» вилучили сцену суду над поетом, пише  zaxid.net … Про це на своїй сторінці у Facebook розповів актор Геннадій Попенко. За його словами, коли він проходив кастинг на фільм «Стус», то у сценарії була сцена останнього суду над Стусом.

Акторові стало відомо, що цієї сцени у фільмі не буде. Геннадій Попенко запитав про це у акторів, які грають у фільмі. Вони підтвердили, що сцени суду вже немає. Її прибрали зі знімального графіка нікого не попередивши. Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок.

Фільм знімають за участі Держкіно. Сума державної фінансової підтримки – 19 млн 264,5 тис. грн. Загальна вартість виробництва фільму – 38 млн 529 тис. грн.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *