Трасу “Київ – Одеса” відремонутують до 1 травня – Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сьогодні, 13 квітня, відвідав Черкащину, де інспектував стан виконання ремонту на трасі М-05 “Київ – Одеса”. Він пообіцяв, що її приведуть до прийнятного до руху автотранспорту стану вже до 1 травня.

Сьогодні на трасі працюють понад 30 бригад, які інспектують кожен кілометр дороги і виконують роботи найпершої необхідності. Ведуть так зване “фрезерування” старого покриття, ліквідують вибоїни і накладають вирівнюючий шар. Це не капітальний ремонт, але достатньо, щоб забезпечити проїзд автотранспорту.

Траса “КиївОдеса” давно потребувала капітального ремонту. Окремі ділянки дороги реконструювалися ще в 90-і роки і відтоді капітально не ремонтувалася, тож “косметичного” оновлення там явно не достатньо. В уряді підрахували, що площа покриття, яка потребує заміни, лише в Київській та Черкаській області становить понад 275 тис кв. м.

“Дорога М-05 є однією із основних магістралей країни із високою інтенсивністю руху – Переважна більшість ділянок цієї дороги експлуатується із понаднормативними термінами і вже давно потребують капітального ремонту.
Цього року “Укравтодор” проводить капітальний та середній ремонт дороги М-05 – від Києва до Білої Церкви (з 13 км по 87 км). Дорогу від Білої Церкви до Умані плануємо відремонтувати за рахунок нових кредитних ліній. Наразі триває активна фаза перемовин із ЄБРР і ЄІБ щодо надання кредиту”, – заявив керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак.

Трасу "Київ – Одеса" відремонутують до 1 травня - Гройсман

Глава уряду нагадав, що цього року дорожній бюджет перевищує 47 млрд грн – без урахування коштів від митного експерименту. З них понад 11 млрд грн спрямують на реалізацію найбільш перспективних проектів, зокрема трас М-03 “КиївХарківДовжанський”, М-12 “ЛьвівТернопільУмань”, М-05 “КиївОдеса, Н-31 “Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка” і Н-03 “Житомир – Чернівці”.

Субвенція місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах становить 11,5 млрд грн.

“Ми контролюємо якість по всій країні. В середині травня буде звіт “Укравтодору” по всіх ділянках. Все, що буде зроблено халтурно – платити за це не будемо. Також ми продовжуємо п’ятирічну програму з’єднання обласних центрів якісними дорогами і проект Go-highway (частина транснаціонального транспортного коридору ГданськОдеса – ред.)– від Львова на Тернопіль, Вінницю, Умань, Одесу та Миколаїв”, – сказав Гройсман.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *