Театральний скандал у Київській облраді

Сесія Київської обласної ради 14 грудня іноді нагадувала драму. Розгядалося питання театру, єдиного на теренах регіону. Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені Саксаганського є комунальним підприємством обласної ради. Отож усі важелі управління цим мистецьким закладом в обласної влади.

На сесію до депутатів завітав творчий колектив театру. І не з передноворічною виставою. Митці пікетували обласну раду, оголосивши голодування. Причина – кількамісячна заборгованість із виплати зарплати. Це була, так би мовити, перша дія…

А друга дія розгорнулася безпосередньо в сесійній залі, куди працівники театру прийшли разом з народним депутатом України Сергієм Капліним. Вони вимагали погашення заборгованості та припинення цькування керівника театру В’ячеслава Ускова.

Із зарплатними боргами митцям облрада справилася, позитивно вирішивши це питання. А ось щодо керівника театру… рада трішки «загрузла» у спорах, навіть гостро-емоційних.

Представник управління комунальної власності проінформував депутатів, що аудитори «накопали» порушення у фінансово-господарській діяльності театру, відтак керівника, себто В’ячеслава Ускова, треба звільнити з посади.

Лунали різні докори на адресу Ускова, мовляв, митці не виїжджають на гастролі до багатьох міст і райцентрів Київщини. Усков заперечував, наводив аргументи, що театр не порушує законодавство. За його словами, аудитори підійшли до ревізії театру нефахово, «накопавши» різних несуттєвих дрібниць. Ось, мовляв, дорікають, що працівникам театру виплачено матеріальну допомогу. Але ж це були гроші для допомоги хворим акторам.

Критикували Ускова й деякі депутати. Керівник театру не витримав й емоційно відповів, що за ці порушення його вже «треба тричі розстріляти й надовго посадити до в’язниці».

Нардеп Каплін запропонував створити робочу групу з усіх зацікавлених осіб, щоб предметно з’ясувати ситуацію з театром, вивчити матеріали аудиту. Він говорив, що це питання є дуже чутливим, адже стосується мистецької діяльності. В театрі хочуть бачити своїм керівником Ускова, однак депутати – проти… Чи на користь театру така депутатська «режисура»? Капліна все ж підтримали деякі депутати облради. Однак більшість проголосувала за те, щоб звільнити В’ячеслава Ускова. Незалежні аналітики висловили припущення, що в обласній раді настав черговий розподіл сфер впливу “за інтересами”, на підставі “договорняків”, з прицілом на майбутні вибори. Так, до речі, вважають і деякі прогресивно налаштовані депутати облради.

Як тільки голова облради Ганна Старикова оголосила результат голосування, працівники театру стали скандувати: «Ганьба!». В кулуарах вони заявили, що будуть й далі боротися за справедливість.

Леонід ФРОСЕВИЧ
На фото: 14 грудня, працівники театру пікетують облраду.

На цю тему читайте також тут

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *