Сьогодні Патріарх Святослав, Глава УГКЦ, відзначає 50-річний ювілей

Сьогодні (5 травня) виповнюється 50 років предстоятелю Української греко-католицької церкви Святославу Шевчуку. Він став главою УГКЦ у березні 2011 року.

З цієї нагоди Блаженніший Святослав просить не дарувати йому подарунків, пояснюючи, що найкращим подарунком для нього буде молитва, а також допомога тим, хто справді цього потребує.

«Я дуже хочу попросити усіх не дарувати мені ніяких подарунків. Все те, що ви хотіли б подарувати мені, складіть, будь ласка, як пожертву на фонд боротьби з наслідками коронавірусу, який заснувала наша Церква, — зазначає Предстоятель УГКЦ і додає, — це для мене буде справді найбільшим подарунком» – повідомляється на сайті УГКЦ.

Блаженніший Святослав також зазначає, що знати про те, що хтось за нього молиться, є для нього великим подарунком: «Молитва — це неоціненний скарб і подарунок. Тому, якщо ви поговорите про мене з Господом Богом, про мої немочі, про ті потреби, які я маю, а ви бачите, тоді Господь Бог буде тим, хто в найбільш слушний момент подарує мені саме те, що я потребуватиму. Тому моє прохання до вас: помоліться за мене!».

Довідка:
Святослав Шевчук народився в музичній сім’ї — його мама була вчителькою в музичній школі. Улюблений композитор Святослава Шевчука — Антоніо Вівальді.

Про Українську Греко-Католицьку Церкву Святослав дізнався від своїх бабусі та дідуся, які стали «ходячою енциклопедією історії як Церкви, так і народу» для юнака. Варто зазначити, що тоді УГКЦ перебувала в підпіллі, а вийшла з нього у 1984 році.

З 15 років Святослав почав опановувати медичну спеціальність, живучи в Бориславських польськомовних сім’ях, де до того ж добре вивчив польську.

У 1991-1992 роках навчався в Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992-1994 роках – у Львівській духовній семінарії.

Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року (святитель владика Филимон (Курчаба), священичі – 26 червня 1994 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал Любачівський).Архиєрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року, у день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові.23 березня 2011 року на Виборчому Синоді Єпископів УГКЦ обраний Главою УГКЦ. 25 березня цей вибір благословив Папа Римський Венедикт XVI. Уведений на престол 27 березня 2011 року в Києві, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Під час навчання в Аргентині, він успішно склав іспити іспанською мовою.

Патріарх вільно розмовляє польською, іспанською, італійською, англійською мовами. Хоче вивчити ще німецьку та французьку.

У нього — шість похресників.

Редакція “Українського репортера” щиро вітає Блаженнішого Святослава з ювілеєм. Зичимо Божої благодаті, міцного здоров’я, нових успіхів у розбудові Святої Церкви на благо всіх вірян та України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *