Скільки коштує приготувати млинці на Масляну

Олексій ДОРОШЕНКО

Розпочався Масляний тиждень, який передує Великому посту. Масляна є одним із найдавніших слов’янських свят ще язичницької культури.

Але сьогодні Масляна є й церковним святом і називається Сирним тижнем.

Для приготування 20 млинців нам потрібно взяти молока 250 мл, борошна – 250 г, вершкового масла – 40 г, яєць – 3 шт., цукру – 10 г, олії соняшникової – 50 мл та солі – 3 грами.

За рік складові для приготування млинців у Києві змінилися наступним чином: яйця стали дорожчими на 2 грн, молоко та вершкове масло – на 1,5 грн, борошно та олія соняшникова – на 10 коп. А цукор подешевшав на… 1 копійку.

Вартість солі не змінилася.

Тобто яйця зросли з 5,6 до 7,6 грн, молоко – з 4 до 5,5 грн, вершкове масло – з 5,5 до 7 грн, борошно – з 2,3 до 2,4 грн, соняшникова олія – з 1,6 до 1,7 грн.

Сіль, як рік тому, так і зараз, обходиться в 1коп.

А цукор із 16 коп. знизився до 15 коп. За рік млинці подорожчали на 27%, або на 5 грн, за рахунок здорожчання яєць, вершкового масла та молока. У лютому 2017 року вони нам обходились у 19,2 грн, а цього – вже 24,4 грн.

Якщо з іронією сприйняти те, що говорять деякі політики – буцімто чорна ікра є дефіцитом через зростаючий попит, то бажаємо всім млинців зі сметаною та медом!

Олексій ДОРОШЕНКО, економіст
Сторінка у Фейсбуку

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *