Скандал у Рівному: учасниця пікету відповіла Президенту Зеленському

У Рівному поліцейським нагадали, що тут – не Росія. Суспільство обурене: правоохоронці своїми діями припинили мирну (!) акцію протесту двох молодих людей, які тримали в руках плакати проти Президента України. Ситуація стала настільки резонансною, що на подію відгукнулися в Національній поліції, прокуратурі. Відреагував і гарант Конституції Володимир Зеленський. У соцмережах – хвилі обурення, жорстка критика на адресу представників влади.

«Ми – не Росія, і право на мирне зібрання – це те, що жодному поліцейському чи майору відібрати ніхто не дозволить. Схоже, в МВС починають забувати, що як тільки поліція намагається розігнати маленький український мітинг, на його місці з’являється значно масовіший протест. Ну так вже сталось, що розбігатись в сторони в Україні не звикли, а навпаки збігаються на допомогу», – написав у Фейсбуку Savintsev TV.

За його словами, «працівники Рівненського міського відділу поліції трохи поплутали країни і подумали, що можуть творити все, що заманеться. У Рівному на пікет (для проведення якого в Україні не потрібен жодний дозвіл від влади) вийшли 16-ти річна дівчина Даша Коцюруба та 20-ти річний Роман Філюк. В руках вони тримали плакати з надписами “Імпічмент президенту” та “Сказав. Порушив. Пішов”. Через 40 хвилин до них підійшов працівник полції та почав втирати щось про незаконність їх протесту та забрав обох до відділку поліції…».

Про перебування у поліцейському відділку Даша докладно написала у Фейсбуку. Цитуємо фрагменти її розповіді:

«…Через 10 хвилин до нас підійшов чоловік, який сказав,що я затримана, а на мою фразу про те, що більше трьох годин мене тримати не мають права, відповів, що зараз напишуть про опір поліції, нагору поведуть в кайданках і я тут буду мінімум добу. Тоді я вже ревіла ридма і мені було дуже страшно, тому, не чекаючи мою матір, мене повели нагору, туди,де вже дві години сидів Роман. Мене завели в іншу кімнату, посадили на крісло і сказали чекати…»

«…Через деякий час підійшов “головний” якому раніше телефонувала пані Ганна (співробітниця поліції), і я краєм вуха почула в кутку кімнати розмову (пряма цитата): ” Якщо знайдуть наркотики, то і три доби можна тримати”. Після цього я піджала до себе свою сумку і замкнула кишені, мені стало ще страшніше і в мене далі продовжувалася істерика…»

«…Через хвилину “головний” підійшов до мене з дуже старою книжкою в руках, ткнув мені пальцем в 185 статтю, частину першу, сказавши, що по ній я і буду відповідати. Після цього він покинув кімнату, залишивши мене з пані Ганною та пані Анастасією. Я продовжувала плакати, пана Ганна продовжувала на мене давити. Говорилося про два адмінпротоколи і навіть про кримінальну відповідальність “за повалення конституційного ладу” мною, дитиною 16-ти років. Я продовжувала плакати, і через півгодини моя матір приїхала до відділку, далі розмова шла переважно з нею. Рому до того часу вже відпустили, нас повели до кімнати, де знаходився раніше він. Білява жінка, Ганна, продовжувала в грубій формі розмовляти зі мною і моєю матір’ю, і тоді я вже не могла думати, лише плакала і дивилася в стіну. Я була в абсолютно розбитому стані, мені було важко сконцентрувати погляд, тому коли під час написання пояснювальної я попросила показати посвідчення пани Ганни, мені в грубій формі було відмовлено спершу взагалі його показати, потім показували з відстані, на якій я не бачу (мій зір – мінус вісім). Також пана Ганна назвала неадекватною мою матір і мене, коли я спробувала за неї заступитися. Я написала пояснювальну, підписала документ про суд, надягнула навушники,голосно ввімкнула музику і продовжила плакати,бо більше не була на щось окрім ще здатна…»

Що читаємо в офіційних коментарях поліції?

«Начальником поліції Рівненської області Валерієм Самчуком ініційовано комплексну службову перевірку щодо складання адмінматеріалів працівниками поліції Рівненського відділу відносно учасників мирної акції 25 травня, участь в якій взяла і неповнолітня.
Близько 12 години під час несення служби поліцейським Рівненського відділу поліції на Майдані Незалежності обласного центру було виявлено двох молодих людей із плакатами політичного спрямування.

Для встановлення їхніх осіб, дівчині та хлопцеві було запропоновано пройти до відділу поліції, на що обоє погодилися. При цьому жодним чином їхня свобода та пересування не обмежувались.

Перевірку складених адмінпротоколів, а також Книгу доставлених і запрошених до відділу поліції здійснювала Рівненська місцева прокуратура, яка порушень з боку поліцейських не виявила».

«Поліцейські Рівненського відділу поліції діяли в рамках покладених на них законодавством обов’язків, — повідомив начальник ГУНП в Рівненській області Валерій Самчук. — Поліція області поважає думку громадськості та вважає, що для недопущення конфліктних ситуацій із мешканцями міста, які мають іншу громадянську позицію, доцільніше було б обмежитись профілактичною бесідою у дотриманні вимог законодавства при проведенні подібних акцій. Остаточна правова оцінка вказаному факту та діям поліцейських буде надана за результатами комплексної службової перевірки».

Прокуратура міста:

«Рівненською місцевою прокуратурою 25.05.2019, реагуючи на повідомлення засобів масової інформації щодо затримання у місті двох осіб, у тому числі, однієї неповнолітньої, котрі здійснювали громадську акцію на майдані Незалежності, здійснено виїзд до Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області для з’ясування обставин описаних подій.

На час прибуття працівника Рівненської місцевої прокуратури до відділу поліції осіб, про яких повідомлялось у відділі не було. Працівниками поліції також не було складено процесуальних документів щодо затримання цих осіб, а лише протоколи про вчинення адміністративних правопорушень.

Перевірка з приводу законності складання адміністративних протоколів щодо цих осіб Рівненською місцевою прокуратурою не проводилась, оскільки вказане питання знаходиться поза межами компетенції органів прокуратури, визначених Законом України «Про прокуратуру».

Водночас за фактом доставлення згаданих осіб у відділ поліції призначено службову перевірку ГУНП в Рівненській області. З врахуванням матеріалів перевірки прокуратурою буде надана оцінка діям працівників поліції».

Президент України Володимир Зеленський у Фейсбуку повідомив, що з’ясував ситуацію щодо затримання хлопця та дівчини, які влаштували проти нього протест у Рівному на майдані Незалежності.

«Ніякого затримання не було, але правоохоронці могли діяти м’якше. В поліції проведуть службову перевірку. Закликаю МВС не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо люди не порушують правопорядок. Критики не боюся, – заявив Президент.

Слова Президента прокоментувала учасниця протесту Даша:

Наводимо деякі відгуки на цю гучну подію користувачів соцмереж:

 

Фото із сторінки у Фейсбуку Savintsev TV.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


1 коментар до “Скандал у Рівному: учасниця пікету відповіла Президенту Зеленському

  • 16.09.2019 о 01:43
    Permalink

    Начальник ГУ НП в Рівненській області Самчук В.П. разом із начальником слідчого відділу Панасюк О.О. кришують наркоторговців і блокують досудові розслідування.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *