Видурювали у пенсіонерів гроші. Затримали банду телефонних псевдолікарів

Правоохоронці затримали злочинну групу з десяти осіб, які видавали себе за іноземних лікарів і за останні 5 років ошукали щонайменше 1 200 громадян України, переважно самотніх людей похилого віку. 22 грудня майже півтисячі правоохоронців одночасно провели 100 обшуків у семи містах країни, зокрема Києві, Житомирі та Івано-Франківську.

Шахраї телефонували потерпілим і починали розповідати їм про “світил науки” у неіснуючих державних клініках. Далі переключали на “іноземного лікаря”, який, розмовляючи з удаваним іноземним акцентом, пропонував прямо зараз провести безкоштовну “супутникову телефонну діагностику організму”.

Була б людина, а хвороба знайдеться, тож довірливим пенсіонерам починали пропонувати від їхніх недугів неіснуючі медикаменти нібито іноземного виробництва, які здатні робити справжні дива. Зокрема, лікувати від тяжких і невиліковних патологій, у тому числі хвороби Альцгеймера та Паркінсона.

“Злочинці-шахраї заробляли мільйони гривень, продаючи так звані лікарські препарати від всіх хвороб на основі “космічних матеріалів-добавок”. Важко хворі люди в надії вилікуватися купляли ці «ліки» вартістю від 1000 до 5000 доларів США”, – пише у Фейсбуку перший заступник голви Нацполіції В’ячеслав Аброськін.

“При цьому фактично потерпілим особам реалізовувались дешеві вітчизняні лікарські засоби, з яких було попередньо видалено відповідне маркування, чи дешеві біологічно активні домішки, які взагалі не є лікарськими засобами.

Санкція інкримінованих підозрюваним статей передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна”, – повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *