Вчені визначили нові способи лікування COVID-19

Вчені Медичної школи Перельмана при Пенсільванському університеті визначили дев’ять потенційних нових методів лікування COVID-19, в тому числі три, які вже схвалені Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) для лікування інших захворювань.

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Cell Reports. Коротко про наукову роботу розповідається в прес-релізі на MedicalXpress.

Команда дослідників перевірила тисячі існуючих препаратів і з’єднань на здатність пригнічувати реплікацію коронавіруса SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. З дев’яти ліків, що знижують реплікацію SARS-CoV-2 в клітинах органів дихання, три вже отримали схвалення для використання: циклоспорин проти відторгнення трансплантата, дакомітініб проти раку і антибіотик саліноміцин. Це прискорить випробування їхньої ефективності проти коронавіруса за участю людей.

В США єдиними противірусними препаратами від COVID-19, які отримали дозвіл FDA для екстреного використання, є ремдесівір і кілька препаратів на основі антитіл, однак вони дорогі і не на 100 відсотків ефективні.

Отримані дані свідчать про те, що в клітинах нирок і печінки вірус використовує механізм, який може бути порушений, наприклад, гідроксихлорохіном. Однак в респіраторних клітинах інфекція діє по-іншому, що пояснює відсутність ефективності цього препарату в клінічних випробуваннях.

У дослідженні підкреслюється, що циклоспорин є особливо багатообіцяючим, оскільки він, по-видимому, працює проти SARS-CoV-2 в респіраторних і не респіраторних клітинах, а також за допомогою двох різних механізмів: пригнічення клітинних ферментів, званих циклофіліном, які коронавірус захоплює, щоб підтримувати себе, і придушення потенційно смертельного запалення важкої форми COVID-19.

Використання циклоспорину у госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 може мати важливі переваги, і поточні клінічні випробування в Пенсільванії та інших місцях перевіряють цю гіпотезу.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *