У США планують розпочати вакцинацію проти коронавірусу вже з 11 грудня

У США анонсували старт вакцинації проти коронавірусу в країні вже з 11-12 грудня. Це відбудеться, якщо вакцина від Pfizer і BioNTech отримає дозвіл на використання.

Про це заявив керівник американського урядового центру з розробки вакцини проти COVID-19 Монсеф Слауї, повідомляє CNN.

За його словами, 20 листопада компанія Pfizer подала заявку на реєстрацію своєї вакцини до Управління з продовольства та медикаментів США (FDA) для екстреного використання.

На 10 грудня призначене засідання профільного комітету відомства. Якщо він погодить вакцину, то її одразу почнуть використовувати.

«Наш план полягає в тому, щоби мати можливість доставляти вакцини в місця вакцинації упродовж 24 годин з моменту затвердження, тому я очікую, що, можливо, на другий день після затвердження (розпочнеться вакцинація — ред.) — 11 або 12 грудня», — сказав доктор Слауї.

Канал нагадує, що на першому етапі вакцин вистачить не всім, тому її вводитимуть пріоритетним групам — медичним працівникам, літнім людям та людям із супутніми захворюваннями.

Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) оголосили про ефективність їхньою вакцини у 95% за підсумками останнього, третього етапу досліджень. Найбільша проблема із нею — препарат потребує зберігання за наднизьких температур (мінус 70 градусів за Цельсієм). Водночас компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів.

Про таку ж високу ефективність заявила ще одна американська компанія Moderna. Ця вакцина не потребує зберігання за дуже низьких температур і не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *