У Каліфорнії виявили нову мутацію коронавірусу

У Каліфорнії виявили новий варіант коронавірусу, який міг привести до різкого сплеску захворюваності на COVID-19 в останні тижні.

Про це повідомляє The New York Times.

Згідно з дослідженням, нову мутацію CAL.20C виявили більш ніж в половині зразків, які перевірили минулого тижня в Лос-Анджелесі.

Каліфорнійський штам коронавірусу, на думку дослідників, з’явився в липні, але не зустрічався до листопада, а потім став швидко поширюватися.

“У нас була власна проблема, яка не прийшла до нас з Європи. Він [штам коронавірусу] дійсно з’явився тут, і за час свят у нього був шанс проявитися і стрімко поширитися”, — сказала Жасмин Пламмер, науковий співробітник медичного центру Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі, яка працювала над новим дослідженням.

NYT пише, що на даний момент немає ніяких підтверджень того, що варіант CAL.20C більш смертоносний, ніж інші варіанти коронавірусу. Однак вчені допускають, що він може бути більш заразним.

За словами директора відділу молекулярної патології в Cedars-Sinai Еріка Вейла, CAL.20C, можливо, грає велику роль в зростанні кількості захворювань в Південній Каліфорнії.

“Я цілком впевнений, що це більш заразний штам вірусу”, — сказав Вейл.

Каліфорнія є одним з найбільш постраждалих від пандемії штатів. Число випадків зараження в штаті перевищило 3 млн, майже 35 тисяч осіб померли. У США зареєстровано 24,3 млн випадків COVID -19 і 400 тисяч смертей.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.