Пологи на Львівщині офіційно стануть платними. Всупереч медичній реформі

На Львівщині планують офіційно запровадити платні пологи. Про це повідомила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністарції Ірина Микичак.

За її словами, гроші братимуть з тих породіль, які приходитимуть народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з ким домовилися. Гонорар умовно ділитимуть так: 60% лікарю і 40% – лікарні.

“Це буде справедливо, адже лікар приїжджає у позаробочий час і надає допомогу, усе юридично правильно, і лікарня з того отримає позабюджетні кошти», – вважає Микичак.

За її словами, зараз пологи за домовленістю відбуваються скрізь, проте їхня найголовніша проблема у неправильному розподілі відповідальності у випадку надзвичайної ситуації. Якщо сталося лихо, за законом, відповідати доведеться не акушеру, який приймав пологи, а черговому медперсоналу.

“Треба виводити це з тіні, має бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну у свій неробочий час”, – пояснює директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

У планах – спочатку запровадити офіційну плату за пологи в перинатальному центрі, який має відкритися в березні 2018 року. Далі – в обласній лікарні, а потім уже по районах області. Таким чином стає зрозумілим, що на Львівщині дуже практично поставилися до закону, який дозволяє реорганізувати заклади охорони здоров’я в комунальні та казенні некомерційні підприємства.

Після того як ЗМІ почали писати, що розрекламована “медична реформа” по суті перетворюється на похід до лікаря з гаманцем грошей, Міністерство охорони здоров’я випустило роз’яснення, з якого випливає, що “пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 році й надалі. Держава покриє на 100% вартість цих послуг“.

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема, в останній редакції закону №6327 сказано:

“У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особам, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням… медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами”.

Разом із тим, у 2018 році  вартість пологів у пологових будинках напрямки оплачуватиметься  Національною службою здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом.

 

Як змінить наше життя медична «реформа»?

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *