Ольга Голубовська: в Україні мутує особливий вид коронавірусу і він постійно змінюється

За рік епідемії коронавірус в Україні отримав свої особливості і нестандартно реагує на звичне лікування. В Україні особливий штам COVID-19 і він мутує постійно.

Про це інфекціоністка Ольга Голубовська повідомила в інтерв’ю “Обозревателю”.

В Україні слід негайно вводити загальнонаціональний локдаун, не чекаючи, поки “спалахнуть” інші області: скасовувати всі розважальні заходи, запасатися киснем і розгортати нові ліжка.

“У кожній країні є якісь особливості коронавірусу. В Івано-Франківську виявили вірус, який має мутацію тих штамів, які циркулюють. Вважається, що цей штам британський, хоча сама ця мутація може бути виявлена у всіх штамах”, – повідомила вона.

Голубовська зазначила, що вірус мутує постійно, однак існують значні мутації, які дійсно впливають на передачу, на клініку захворювання.

“Ми, клініцисти, давно говоримо про зміну клініки COVID-19. І це може бути пов’язано тільки з якимось особливим штамом. Зараз весь світ стоїть на позиціях, що британський штам легше передається, але не викликає більш важкої форми захворювання. Хоча існує дослідження, зокрема опубліковане минулої середи, що є дані, що він все-таки викликає більш важкі форми захворювання. Він помолодшав, гострий період став більш тривалий, часто спостерігається період загострення, трохи нестандартна відповідь на нашу звичну терапію, особливі лабораторні дані – крім усього цього, він може викликати і важчі форми захворювання”, – повідомила вона.

Я вважаю, що на сьогоднішній день у тих містах, які повністю згоряють, горять, догоряють, де всі перебувають просто в колапсі, потрібно вводити локдаун. Усі розважальні заходи скасувати. На ці концерти дивитися неможливо.

Коли я дивлюся на якийсь натовп на концертах, я відразу уявляю, скільки людей може захворіти, і відразу ж думаю, яка кількість кисню знадобиться і де його взяти.

Потрібні обмежувальні заходи. Це хоча б зменшить кількість нових випадків. Навантаження ще залишиться, тому що зараз лежать важкі, але ще будуть підходити хворі, які ставатимуть більш тяжкими якийсь час.

Я вважаю, що треба ввести по всій країні, раз така справа. Тому що, якщо ми не введемо по всій країні, то значить, що регіони, які зараз спокійні, спалахнуть пізніше.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *