Новий штам коронавірусу “Омікрон” може перевершити “Дельту”

Виявлений в Африці COVID-штам “Омікрон” може бути імовірним кандидатом, що витіснить дуже заразний варіант “Дельта”.

Про це заявив очільник Національного інституту інфекційних захворювань Південної Африки Адріан Пурен, – повідомляє Reuters.

Пурен сказав, що ще зарано говорити про те, чи витісняє “Омікрон” “Дельту” в Південній Африці.

За його словами,  вчені повинні знати протягом чотирьох тижнів, якою мірою “Омікрон” може “обходити” імунітет, викликаний вакцинами або антитілами, і чи це призводить до гірших клінічних симптомів. Як повідомляється, неофіційні звіти лікарів, які лікували пацієнтів із COVID-19 у Південній Африці, свідчать, що “Омікрон”, імовірно, викликає легкі симптоми – сухий кашель, лихоманку та нічну пітливість.

Якщо “Омікрон” виявиться ще заразнішим, ніж “Дельта”, це призведе до різкого сплеску інфікування, що може тиснути на медичну систему.

Нагадаємо, що 25 листопада у ПАР виявили новий варіант COVID-19 – B.1.1.529 – який має “дуже незвичайну сукупність” мутацій, які викликають занепокоєння. Агентство безпеки охорони здоров’я Великобританії заявило, що варіант B.1.1.529 має спайковий білок, який різко відрізняється від того, який міститься у вихідному коронавірусі, на якому засновані вакцини COVID-19. Мутації B.1.1.529 можуть допомогти йому уникнути імунної відповіді організму та зробити вірус більш заразним.

26 листопада Всесвітня організація охорони здоров’я встановила, що в B.1.1.529 – “Омікрон” – вища ймовірність повторного зараження людини.

Станом на 30 листопада “Омікрон” виявили в Європі, Австралії, Північній Америці, Південній Америці.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *