На Кіровоградщині від ботулізму померла жінка

У Кіровоградській області померла жінка, якій поставили діагноз “ботулізм”. 7 липня пацієнтку поклали до інфекційного відділення Нoвoукраїнськoї центральної районної лікарні, а вже за кілька годин перевели в реанімацію. Перші симптоми хвороби з’явилися напередодні, через кілька годин після вживання в’яленої риби, яку жінка придбала в одному із супермаркетів Харкова.

Захворювання розвивалося стрімко, навіть після введення антитоксичної сироватки жінка померла. В Україні це стала вже дев’ята смерть від ботулізму цього року, кількість інфікованих наближається до 80.

Нагадаємо, 4 липня в Україну прибули ліки проти ботулізму. Перші 25 курсів антитоксину проти ботулізму канадського виробництва вартістю 2,5 мільйона гривень надала Програма розвитку ООН.

У МОЗ нагадують, що запобігання є найефективнішим способом уникнути ботулізму. До факторів ризику належать споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, оскільки вона могла бути зараженою у природних умовах і не проходила термічної обробки. Збудник розмножується без кисню та за неправильних умов зберігання чи транспортування (консерви, в’ялена та солона риба, ковбаси, шинка).

Ботулізм – це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин Clostridium botulinum. Хвороба характеризується міоплегією (підвищена стомлюваність і м’язова слабкість) та офтальмоплегією (порушення зору), парезом кишечника (нудота, блювання, послаблення випорожнень), розладами вегетативної інервації (сухість слизових порожнини рота, язика, задньої стінки глотки), при тяжкому перебігу — бульбарним синдромом (порушення ковтання, “клубок у горлі”) і гострою дихальною недостатністю (утруднене дихання, відчуття браку повітря, особливо ускладнений вдих).

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *