На думку епідеміологів, щепленння від туберкульозу знижують ризик захворювання коронавірусом

Щеплення від туберкульозу (БЦЖ) здатна знизити небезпеку захворювання новим коронавірусом. До такого висновку прийшли американські епідеміологи.

Як повідомляє Irish Times, фахівці з Техаського університету проаналізували дані про поширення COVID-19 в 178 країнах з урахуванням наявності або відсутності у них вакцинації від туберкульозу. З’ясувалося, що в тих країнах, де громадянам роблять щеплення від туберкульозу, захворюваність коронавірусом становить 38 осіб на один мільйон, а в країнах без програми вакцинації – 358 осіб на 1 млн. Відповідно, рівень смертності від коронавирусу в країнах з програмою БЦЖ становить всього 4,28 на 1 млн., тоді як смертність в країнах без неї – 40 на 1 млн.

На думку вчених, в розпал пандемії коронавирусу і у відсутності вакцини від нього в найближчі рік-півтора застосування БЦЖ могло б стати додатковим інструментом, так як завдяки їй імунітет людини отримує неспецифічні переваги.

При цьому американські фахівці відзначили, що результати їх дослідження мають переважно статистичний характер, і вони можуть бути неточними через невраховані фактори.

Також, на думку експертів, протитуберкульозна вакцина, яку вводять новонародженим у перші дні життя, може дати додатковий захист від COVID-19. Крім того, люди, що отримали щеплення від туберкульозу, легше переносили коронавірус, а кількість смертей серед них була меншою.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *