Коронавірус може викликати раптову втрату слуху

Згідно зі звітом медиків, чоловік з Великої Британії раптово і назавжди втратив слух на одне вухо після боротьби з важким випадком COVID-19.

Його лікарі тепер попереджають, щоб люди остерігалися цього рідкісного, але серйозного ускладнення, про який повідомлялося ще у кількох пацієнтів з COVID-19 по всьому світу, – повідомляє livescience.

За словами авторів, раннє виявлення раптової втрати слуху важливо, тому що це стан потенційно можна вилікувати за допомогою швидкого лікування стероїдами. Однак для пацієнта з Великої Британії лікування лише частково покращило його слух, йдеться в звіті.

За даними британського Національного інституту глухоти та інших комунікативних розладів, раптова втрата слуху, також відома як раптова глухота, являє собою швидку і незрозумілу втрату слуху, яка відбувається миттєво або протягом декількох днів і зазвичай вражає тільки одне вухо. Щорічно на 100000 населення припадає 160 випадків захворювання. У більшості випадків лікарі не можуть визначити причину раптової втрати слуху, але цей стан був пов’язаний з вірусними інфекціями, включаючи інфекції грипу та герпесу.

Медики описують випадок 45-річного чоловіка, який страждає на астму, який раптово втратив слух під час лікування від COVID-19.

Чоловік був шпиталізований у відділення інтенсивної терапії (ВІТ) після того, як відчув утруднене дихання. Його помістили на ШВЛ на 30 днів і лікували противірусним препаратом ремдесивір. Зрештою, чоловікові стало краще, і він покинув відділення інтенсивної терапії. Але через тиждень він зауважив тінітус або дзвін у лівому вусі, за яким послідувала раптова втрата слуху в цьому вусі.

У чоловіка раніше не було проблем зі слухом, і до постановки діагнозу він був здоровий. Після медичного огляду та МРТ лікарі не змогли знайти причину його втрати слуху, наприклад, закупорку або запалення. Він також дав негативний результат на інші потенційні причини втрати слуху, включаючи ревматоїдний артрит, грип та ВІЛ, що змусило його лікарів припустити, що втрата слуху пацієнта була пов’язана з COVID-19.

Чоловік лікувався стероїдами, стандартним засобом від раптової втрати слуху, що частково покращило його слух, але не повернуло його до норми. Пацієнт зазначив, що йому було важко розпізнати свою втрату слуху в інтенсивної реанімації, і тому його втрата слуху могла розвинутися раніше, ніж він її виявив.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *