Експерти США: Moderna і Pfizer виявилися менш ефективними проти штаму Дельта, ніж очікувалося

Дослідження в США показало, що ефективність вакцин проти коронавірусу від компаній Pfizer і Moderna впала з 91% до 66%.

Це сталося через те, що варіант Дельта став домінуючим, відзначили представники Центрів з контролю і профілактики захворювань США (CDC).

Тисячі людей в шести штатах проходили тестування щотижня, а також при появі симптомів COVID-19, що дозволило дослідникам оцінити ефективність проти симптоматичної і безсимптомної інфекції.

Якщо подивитися на частоту інфекцій серед вакцинованих і невакцинованих людей, а також на кількість часу, протягом якого вони відстежувалися, ефективність вакцини оцінювалася в 91 відсоток в початковий період дослідження з 14 грудня 2020 року до 10 квітня 2021 року.

Але протягом кількох тижнів напередодні 14 серпня, коли варіант Delta став домінуючим, ефективність впала до 66 відсотків.

Автори звіту заявили, що існує ряд застережень, зокрема те, що захист від вакцин у будь-якому випадку може слабшати з часом, а оцінка в 66 відсотків була заснована на відносно короткому періоді дослідження з невеликою кількістю інфекцій.

«Хоча ці проміжні результати припускають помірне зниження ефективності вакцин проти COVID-19 в запобіганні інфекції, стійке зниження ризику зараження на дві третини підкреслює незмінну важливість і переваги вакцинації проти COVID-19», — заявили вони.

Ряд досліджень дійшли висновку, що ефективність вакцини проти Delta знизилася, хоча точний рівень цього падіння різниться в різних публікаціях.

Згідно з недавньою статтею в Journal of Virological Methods, кількість вірусу, виявленого в перших тестах пацієнтів з варіантом Delta, була в 1000 разів вище, ніж у пацієнтів з першою хвилею вірусу в 2020 році, що значно збільшило його заразність.

У США збільшилися випадки зараження COVID-штамом Дельта серед повністю вакцинованих людей. У той же час, вакцини захищають людей від важких випадків захворювання.

Близько 25% випадків зараження коронавірусом Дельта серед жителів округу Лос-Анджелес трапилися у повністю вакцинованих жителів.

Ці цифри стосуються понад 43000 зареєстрованих випадків зараження серед жителів округу Лос-Анджелес у віці від 16 років і старше. З них 25,3% (10 895 осіб) — повністю вакциновані особи.

У той же час в звіті наголошується, що вакцини захищають людей від важких випадків захворювання.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *