Експерт: коронавірус після хвилі Омікрону еволюціонує і стане, як грип

Після Омікрону може виникнути новий штам коронавірусу, однак вже не такий небезпечний, і з часом захворювання COVID-19 стане чимось схожим на сезонний грип.

Таку думку висловив головний виконавчий директор Коаліції з інновацій в сфері забезпечення підготовки до епідемій (CEPI) Річард Хатчет під час Всесвітнього економічному форуму (ВЕФ), який цього року проходить у форматі онлайн, – повідомляє Укрінформ.

“Що стосується COVID-19, то я думаю, що Омікрон охопить весь світ та, скоріш за все, витіснить усі інші штами, у тому числі Дельту. І я думаю, що ми досягнемо вже у цьому році такого рівня, коли всі жителі Землі вже або перехворіють, або будуть вакциновані”, – заявив він.

На переконання Хатчета, після Омікрону може з’явитися новий штам коронавірусу. “Але є підстави вважати, що цей штам буде вже менш небезпечним. Тобто, ми можемо очікувати, що COVID вже буде більше нагадувати грип – буде поширюватися, люди будуть ним заражатися і він буде продовжувати еволюціонувати”, – заявив він.

Водночас експерт вказав на те, що небезпека набуття вірусом пандемічного характеру буде зберігатися.

Поруч з цим Хатчет наголосив на важливості спрямування інвестицій у наукові дослідження дій вакцин і вироблення єдиної вакцини від усіх штамів коронавірусу. За його словами, наразі попередні результати досліджень вказують, що “імунна система людини може адаптувати вакцину і виробляти антитіла проти аналогічних вірусів”.

Читайте також: 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.