Директор Інституту серця розповів Порошенку, чому виїжджають лікарі і що чекає медицину (+відео)

Медики б’ють на сполох – може так статися, що нікому буде лікувати хворих. Люди в білих халатах пакують валізи, шукаючи кращого життя за кордоном. Про це говорив під час розмови з Президентом України Петром Порошенком генеральний директор Інституту серця МОЗ України, професор Борис Тодуров.

«Український медперсонал масово виїжджає за кордон. І поки не буде нормальної реформи, лікарі виїжджатимуть і надалі. Якщо нічого не зміниться в законодавчій базі, ми втратимо не тільки лікарів, а й медсестер. Про це і говорив під час зустрічі з Президентом України, зокрема про медичну реформу. Україна сьогодні втрачає медперсонал – рахунок йде на тисячі осіб», – прокоментував Борис Тодуров.

Професор вважає: для виходу з кризи є прості рішення, як в цивілізованих країнах. Це – адекватні умови праці, хороші зарплати, вирішення соціальних питань, забезпечення медобладнанням…

«Зарплата приблизно сто доларів ( в еквіваленті) у кардіохірурга не може втримати його в Україні. Водночас у Європі такий фахівець отримує декілька тисяч євро», – говорить Тодуров.

Україна прагне стати європейською державою. Тож варто не тільки робити ціни «європейськими», але й поважати працю людей, а не змушувати реформами масово шукати кращого життя у тій самій Європі.

Фото Олексія ІВАНОВА

На цю тему читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *