Бустерна доза Pfizer або Moderna стане перепусткою для подорожей

Вакциновані препаратом CoronaVac зможуть подорожувати країнами, де не визнають цю вакцину, за умови, якщо вони зроблять бустерну дозу Pfizer або Moderna.

Річ у тому, що в оновлених COVID-сертифікатах буде вказуватися тільки вакцина, якою зробили останнє щеплення. Це на практиці розширить можливості для туризму.

“Важливо, що в документі буде вказана тільки остання доза вакцини й вона повинна бути схвалена країною, куди людина подорожує”, – пояснили у відомстві.

Таким чином рекомендується перед плануванням подорожі ознайомитися з правилами в’їзду у конкретну країну, з переліком препаратів від COVID-19, які там визнають.

Кожна країна поряд з правилами на рівні довірчої мережі ЄС може встановлювати додаткові вимоги щодо державного перетину кордону. Ознайомитися з актуальними правилами можна, наприклад, на онлайн-карті від МЗС України.

Вакцини Coronavac / Sinovac від коронавірусу – схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я – зараз “відкривають двері” не в усі країни світу, хоч кількість таких “закритих” для цього препарату держав поступово скорочується.

Тепер бустерна доза дозволить людині, яка вакцинована двома щепленнями CoronaVac, третю зробити, наприклад, Pfizer, і потрапити в країну, де визнають мРНК-вакцини. Сформувати сертифікат, який також буде зеленим, можна буде наприкінці січня, для цього потрібно відправити запит в додатку “Дія”.

Поки функція не доступна, люди, які отримали бустерну дозу, зможуть користуватися старим сертифікатом про вакцинацію двома дозами.

Звернемо увагу, що зробити бустерну дозу можна тільки через 6 місяців після повного курсу вакцинації та більше – раніше цього часу громадяни України її не отримають. Нагадаємо також, що Україна скоротить термін дії COVID-сертифікатів, слідом за аналогічним рішенням в ЄС.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *