Британські вчені виділили шість типів коронавірусу

Вчені Королівського коледжу Лондона виділили шість різних типів COVID-19. Кожному з них відповідає певний набір симптомів.

Про це пише SkyNews.

Вчені вивчили дані про симптоми, які спостерігалися у 1 600 пацієнтів з США і Великобританії. Вони зібрали інформацію за допомогою мобільного додатку COVID Symptom Study, яке було створено спеціально для вивчення симптомів захворювання.

У людей з першою і другою формами (вчені назвали їх «грипоподібні») спостерігалися головний біль, іноді втрата нюху, кашель, біль у горлі. Якщо у пацієнта була перша група, у нього могли бути болі в грудях і м’язові, але без лихоманки. Вона з’являється при другій групі, разом з хрипотою і втратою апетиту.

При третій ( «шлунково-кишкової») формі у хворого розвивається діарея, спостерігаються втрата апетиту і болю в грудях, але немає кашлю.

Четверту, п’яту і шосту форму вчені вважають важкими випадками. У людей з четвертою групою такі симптоми: головний біль, втрата нюху, кашель, лихоманка, хрипота, біль в грудях, постійне нездужання і втома. П’ята форма отримала маркер «сплутаність свідомості». Вона характеризується головними болями, відсутністю нюху і апетиту, кашлем, пропасницею, болями в горлі та грудях, втомою, хрипотою і сплутаністю свідомості.

Заключна форма – шоста (або «дихальна») відрізняється головним болем, лихоманкою, відсутністю нюху і апетиту, діареєю, задишкою, болями в животі, горлі та грудях. Крім того, у пацієнтів фіксують сплутаність свідомості, м’язові болі і хрипоту.

Вчені вважають, якщо в перші п’ять днів визначити, до якої категорії відноситься пацієнт, то можна діяти на випередження і попередити розвиток важких ускладнень.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *