Вищий антикорупційний суд засекретив половину своїх вироків за жовтень

Вищий антикорупційний суд протягом жовтня 2023 засекретив половину, а саме 3 із 6 своїх вироків, що стосуються топкорупції.

Про це повідомляє Українська правда з поскорупціонери, иланням на реєстр судових рішень.

Йдеться про справи стосовно адвоката Олега Горецького, спільника голови Верховного суду Всеволода Князєва, екснардепа та ексголови Рахункової палати Валерія Пацкана, а також заступника міністра енергетики та вугільної промисловості часів Януковича Ігоря Кирюшина.

Горецький та Кирюшин при цьому пішли на угоди з прокурором і визнали свою провину.

Усі три вироки засекречені нібито на підстав п. 4 ч. 1 статті 7 Закону України “Про доступ до судових рішень”. Однак цей пункт закону передбачає вилучення не повного тексту, а лише тієї інформації, для захисту якої справу слухали в закритому режимі.

При цьому інформація про оголошення вироку Кирюшину взагалі не була оприлюднена ані судом, ані Антикорупційною прокуратурою. Не була опублікована навіть резолютивна частина вироку експосадовцю, в якій має йтись, за якими статтями засудили Кирюшина і яке покарання йому призначили.

Кирюшину інкримінували заволодіння скрапленим газом, що належав “Укрнафті” та “Укргазвидобуванню”, за що йому загрожувало до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна. У 2020 його екстрадували з Грузії.

У справі Пацкана, обвинуваченого в незаконній компенсації за житло, як раніше повідомляли в “Центрі протидії корупції”, ВАКС міг змінити обвинувачення на більш м’яке. Це призвело до звільнення фігуранта від відповідальності за строками давності.

Дізнатись мотивацію такого рішення можна було саме з рішення, яке ВАКС не оприлюднив. Розклад судових засідань свідчить, що на вирок Пацкану подана апеляційна скарга.

Про засудження Горецького за співучасть в хабарі Антикорупційна прокуратура повідомляла публічно. Його звільнили від покарання, при цьому адвокат має заплатити 21 млн. грн. на Сили оборони.

Головуючими суддями у цих трьох справах були Оксана Олійник, Ольга Саландяк і Сергій Мойсак.

УП звернулась по коментар до пресслужби Антикорупційного суду щодо підстав для засекречення вироків, а також деталей призначених покарань.

Раніше ВАКС засекретив вирок ексміністру екології та природних ресурсів Миколі Злочевському, який пішов на угоду з прокурором у справі про рекордний підкуп НАБУ та САП. Злочевський уникнув реального покарання, заплативши штраф і донати на ЗСУ.

Антикорупційний суд відмовився пояснювати, чому приховав вирок.

“Українська правда” опублікувала засекречений вирок Злочевському і встановила, що текст рішення не містив інформації, яка могла бути прихована. А отже, таке засекречення суперечило закону.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *