Відійшов у вічність колишній зв’язковий УПА Василь Хомин

У Львівській області на 91-му році життя помер колишній зв’язковий Української повстанської армії Василь Хомин.

Про це повідомила Бориславська міська рада.

У лютому учасникові УПА виповнилося 90 років. “Як учасник визвольних змагань, який своє життя присвятив боротьбі за свободу України, пан Василь дуже мріяв про перемогу України у цій війні. Саме це бажання він загадував у свій 90-річний ювілей, який відзначив цьогоріч у лютому”, – йдеться у повідомленні.

Чоловік народився в селі Залокоть (нині — Дрогобицького району) у 1934 році. Виховувався в релігійній сім’ї: один його дідусь був дяком у церкві, а інший — провізором храму. В 11 років він потрапив до повстанців — спершу носив їм їжу, а згодом сидів у засідках.

Згодом Василь Хомин був членом Бориславської станиці ОУН-УПА ім. Нечая та всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича «Тарас Чупринка».

УПА – військово-політична формація українського визвольного руху, яка ставила за мету відновити українську державність.

УПА була заснована на зламі 1942–1943 років та діяла до вересня 1949-го, після чого перейшла в збройне підпілля, яке тривало до середини 1950-х.

Український інститут національної пам’яті пише, що через лави УПА пройшло понад 100 тисяч людей. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона людей.

Історики вважають, що боротьба УПА була логічним продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, а також Організації українських націоналістів (ОУН) 1920–1930-х років. Далі боротьбу УПА у формі беззбройного опору підхопив дисидентський рух 1960-х років і національно-демократичне відродження кінця 1980-х — початку 1990-х.

У міськраді інформують, що похорони відбудеться у суботу, 8 червня.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *