Подвійна загроза: коронавірус плюс грип. Фахівці радять робити щеплення

Захворюваність на COVID-19 в Україні і світі продовжує наростати, а незабаром до неї долучиться ще й грип. Саме цього найбільше побоюються епідеміологи, які ще з весни закликають населення відповідально поставитися до свого здоров’я і зробити щеплення від грипу. 

Очікується чотири штами, три з яких – нові

Починати вакцинацію найкраще вже зараз, до початку активної захворюваності. Хоча лікарі кажуть, що вакцинуватися можна і упродовж усього сезону, адже імунітет після щеплення від грипу виробляється у людини упродовж двох тижнів. Головне, щоб на момент вакцинації у вас не було симптомів ГРВІ – тобто, щоб імунітет не був ослаблений. Щеплення не дає гарантії, що ви взагалі не захворієте грипом, але завдяки цьому імовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60% (зокрема, імовірність смертельних випадків – на 80%, а частота госпіталізацій – на 50%).

За інформацією Центру громадського здоров’я (ЦГЗ), у нинішньому епідсезоні (триває із жовтня по квітень) в Україні циркулюватимуть чотири штами вірусів грипу:

вірус, подібний до A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019(H1N1)pdm09;
вірус, подібний до A/Hong Kong/2671/2019(H3N2);
вірус, подібний до В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria);
вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).
Перші три з них – нові, виявлені в 2019 році, і лише останній відомий епідеміологам з 2013-го.

Цього року щеплення від грипу для людей з групи ризику буде безкоштовним, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Відтак Міністерству охорони здоров’я урядом виділено кошти для купівлі 1,41 млн. доз вакцин. Зробити щеплення від грипу безкоштовно зможуть медичні працівники, освітяни, працівники поліції та прикордонної служби – через виконання ними своїх професійних обов’язків вони відносяться до групи високого ризику інфікування.

Для всіх інших вакцина буде платною, оскільки не входить у перелік обов’язкових, а значить не закуповується централізовано із держбюджету. Вакцини завозять в Україну приватні компанії в залежності від попиту.

За інформацією ЦГЗ, в аптеках уже наявні вакцини проти грипу. Тож українці можуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Орієнтовна вартість вакцин – від 250 до 350 грн. У приватних закладах вакцинація обійдеться дорожче – за рахунок послуг з обстеження.

У цілому в епідсезон 2020–2021 років в Україну буде поставлено 665 000 доз вакцини:

500 000 доз «Ваксігрип Тетра» (виробник – «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна);
45 000 доз «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, трьохвалентна);
100 000 доз «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, трьохвалентна);
20 000 доз «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, чотирьохвалентна).

Трьохвалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох штамів грипу, які циркулюватимуть у Північній півкулі цього епідсезону, чотирьохвалентна – від чотирьох.

Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру. Усі ці вакцини можна застосовувати для щеплення дітей віком від шести місяців.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *