“Подарунок” під ялинку: в Україні знову підвищили тарифи. Тепер – на водопостачання та водовідведення

У середу, 22 грудня, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване холодне водопостачання та водовідведення для 45 водоканалів.

Про це повідомляє прес-служба “Київводоканалу“.

“Перегляд тарифів комісією обумовлений збільшенням витрат на електроенергію, збільшенням витрат на теплоенергію, збільшенням витрат на природний газ, що забезпечують технологічний процес і підтримання робочого стану основних засобів для виконання безперебійної роботи водопровідної та каналізаційної систем”, – йдеться в повідомленні.

У “Київводоканалі” зазначають, що на зростання тарифів також вплинуло підписання президентом 20.12.2021 закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”, яке призводить до збільшення витрат на податки і збори.

“Встановлення НКРЕКП тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення зумовить зростання тарифів на 5,00 грн (з ПДВ), або становитиме в цілому 30,38 грн за 1 кубометр (у т.ч. ПДВ 5,06 грн), з них централізоване водопостачання 16,164 грн/кубометр із ПДВ, централізоване водовідведення 14,22 грн/кубометр із ПДВ”, – повідомляють у відомстві.

Там додали, що витрати на середньостатистичну сім’ю із трьох осіб, які протягом місяця споживають у середньому 6,5 куб. м холодної води, зростуть на 32,50 грн.

Сьогодні тариф для населення на централізоване холодне водопостачання в Києві становить 13,344 грн/кубометр, водовідведення – 12,036 грн/кубометр.

Раніше в уряді обіцяли, що до кінця опалювального сезону тарифи не підвищуватимуть.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.