Пам’ятника “возз’єднанню росії та України” у Києві більше немає (ВІДЕО)

У Києві біля Арки дружби народів демонтували радянську бронзову скульптуру двох робітників, яку було встановлено в 1982 році «на ознаменування возз’єднання України з росією». Саму Арку перейменують на Арку свободи українського народу.

Про це мер Києва Віталій Кличко написав у Telegram-каналі.

«Своє ставлення до України росія «ознаменувала» варварським прагненням знищити нашу державу і мирних українців. 8 метрів металу так званої «дружби двох народів» демонтуємо. І що символічно – коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника, – написав Віталій Кличко. – Другу скульптурну композицію, встановлену поруч, поки закриємо опоряджувальними матеріалами і теж згодом розберемо. Оскільки там складніша процедура і це займе більше часу. А до того її можна буде використовувати як простір для експозицій».

«Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору. Я підписав і подам проект рішення, який Київрада розгляне на найближчому засіданні. – Про перейменування арки на Арку свободи українського народу», – наголосив Віталій Кличко.

Отже, пам’ятника “возз’єднанню росії та України” більше немає.

“Не без зусиль, але радянську скульптуру двох робітників (символ возз’єднання України та росії) надвечір 26 квітня таки демонтували. Не обійшлося і без символізму – спочатку відпала голова у російського робітника, коли скульптуру намагалися підняти. Потім намагалися спиляти постамент, на якому були встановлені фігури. Але фахівці знайшли вихід – спиляли основу самого пам’ятника. Буквально, викорінили і зняли скульптуру!” – розповів подробиці мер Києва.

Загалом, за словами мера Києва, у столиці планують демонтувати ще близько 60 пам’ятників, барельєфів, знаків, пов’язаних з радянщиною та росією.

На перейменування винесено понад 460 вулиць, об‘єктів. Список оприлюднений на сайті КМДА. Обговорення з киянами триватиме до 1 травня.

Редакція

Редакція “Українського репортера”