Ольга Голубовська: в Україні зростає кількість важкохворих на коронавірус

В Україні зростає кількість важкохворих на COVID-19.

Про це написала лікар-інфекціоніст і позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я Ольга Голубовська у Фейсбуку.

“Десь від середини листопада на тлі реального поступового зниження кількості хворих в стаціонарах з’являється непомірно велика кількість важких, пацієнтів віком 50-65 років, які важко піддаються терапії, з частими тромбоемболічними подіями. Також зростає число рецидивів після виписки зі стаціонару, які потребують повторної госпіталізації і відновлення терапії”, – повідомила вона.

За її словами, з середини вересня поступово збільшується кількість важких пацієнтів, в тому числі все більше і більше так званих  “повішених” пацієнтів у віковій групі 40-65 років, які більше 4 тижнів перебувають у лікарні, вимагаючи активних респіраторних підтримки і величезного ресурсу. До цього часу наш протокол оновлено 4 рази, описано антибактеріальну та антибактеріальну терапію, багато лекцій читали, проводили консультації, але виклики досить нові, вимагають нестандартного, часто “не – протокольного” підходу.
Десь з середини листопада по сьогоднішній день, серед реального поступового скорочення лікарняних пацієнтів, є надмірно велика кількість тяжких, “повішених” пацієнтів віком від 50-65 років. З іншого боку, росте кількість пацієнтів віком від 75-85 років і більше.
У висновку скажу наступне. Звичайно, ми ніколи не стикалися з цим. Звичайно, це не грип.
Тому, дорогі друзі, вірус продовжує пристосовуватися до нас, а ми – до нього. З ‘ являться нові і нові варіанти, зміна клінічного перебігу хвороби, нас чекають різні сюрпризи, але ми вже більш підготовлені і досвідчені, ніж рік тому. Бережіть нерви і пам’ятайте слова мудрого Соломона: ” ВСЕ ПРОЙДЕ І ЦЕ ПРОЙДЕ “.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *