Оксана Караванська вперше створила сценічні костюми для грандіозної французької опери (+ фото)

15 та 16 червня у Львівській національній опері із шаленим успіхом відбулася прем’єра опери «Діалоги кармеліток» Франсіса Пуленка у режисурі Василя Вовкуна. Це перша в Україні постановка цього твору французького композитора, який є в репертуарах провідних оперних театрів по всьому світу. Костюми для української прем’єри створила одна із найвідоміших та найкреативніших дизайнерок України Оксана Караванська, для якої це стало творчим дебютом як художниці костюмів для опери.

«Діалоги кармеліток» Франсіса Пуленка є справжнім шедевром музики ХХ століття. Ця прониклива історія мужності і жертовності заради ідеалів вищої свободи набуває нових, гостро актуальних для України вимірів завдяки режисерській візії Василя Вовкуна. “Перш за все, це історія про те, як звичайна людська душа може протистояти абсолютному злу та терору”, – каже режисер.

У «Діалогах кармеліток» знана дизайнерка Оксана Караванська дебютувала на оперній сцені як художниця костюмів. Дотримуючись канонів жанру, вона не відмовилася від традиційного одягу – однострою черниць кармеліток, але водночас наділила їх індивідуальним змістом.

– Основою костюмів стала графічність, – розповідає Караванська. – Ми живемо у третьому тисячолітті, коли майже всі зчитують картинку за долю секунди. Тому для мене найважливішим у тому, що побачить глядач, є перше оптичне враження. Я творила образи, що читаються, мов скульптура. Вони максимально наповнені тим змістом, який вклав у постановку режисер, і органічно вписуються в бездоганну супрематичну сценографію художника Миколи Молчана. Хоч костюми й мають ноти минулої епохи, вони є дуже сучасними.

Навіть на оперній сцені Оксана Караванська не зрадила своєму незмінному почерку у світі моди – додала до фінальних костюмів черниць вишивку. Чим і візуально підкреслила актуальність французької опери для сучасної України. “Страта кармеліток, на яку вони пішли добровільно, – це історія про нас, сучасних українців: за свою українськість ми готові піти на найбільшу жертву – віддати своє життя”, – додає дизайнерка.

Диригент-постановник – музичний керівник Львівської опери Іван Чередніченко. Хормейстер-постановник – Вадим Яценко. Художник-постановник – Микола Молчан. Художник світла – Олександр Мезенцев.
Наступні покази прем’єри “Діалоги кармеліток” у Львівській опері відбудуться 5 та 7 липня.

Промовідео вистави: https://youtu.be/wEqeTiSKRSQ

Фото: Руслан Литвин

Галина ГУЗЬО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *