Новонароджених у Києві реєструватимуть просто в палаті. Там і на чергу в дитсадок поставлять

Міністерство юстиції запускає пілотний проект миттєвої реєстрації новонароджених у пологових будинках за допомогою планшетів, якими забезпечать реєстраторів.

Якщо раніше отримання свідоцтва про народження в пологовому треба було чекати добу, то відтепер це можна зробити за кілька хвилин – буквально біля ліжка молодої матусі. Проект започатковано в Києві, а  згодом до нього долучаться обласні центри.

Міністр юстиції Павло Петренко роз’яснив: «З планшетів можна буде миттєво направити відомості для проведення державної реєстрації малюка та місця проживання, подати заявку на допомогу при народженні дитини. Навіть записатися в електронну чергу в дитячий садок. І все це – просто в палаті».

Свідоцтва про народження формуються в електронному вигляді. Якщо батьки забажають отримати паперовий варіант, вони можуть зробити це наступного дня безпосередньо в медзакладі, або замовити доставку кур’єром або ж особисто відвідати РАЦС – будь-який відділ в Україні.

Павло Петренко нагадав, що проект видачі свідоцтв про народження в пологовому будинку стартував у серпні 2015 р. За цей час оформлено 307 тисяч таких документів.

Своєю чергою очільник київської юстиції Станіслав Куценко повідомив, що за січень-травень цього року в Києві народилися 14 тис. 149 немовлят – і половину з них зареєстрували безпосередньо і пологовому будинку.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *