Не зволікайте з вакцинацією проти грипу, закликає Уляна Супрун

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я взялася розвіяти ще один міф – буцімто від вакцинації проти грипу можна захворіти, повідомляє «Український репортер».

Захворіти неможливо, твердить Уляна Супрун у Фейсбуку: «Вакцина від грипу абсолютно безпечна. У неї поміщений інактивований (неживий) вірус. Він не може заразити організм людини. Він лише вчить імунну систему захищати наш організм».

«По-перше, вакцина проти грипу починає діяти не одразу, – слушно зауважує очільниця МОЗ. – Зазвичай імунітет формується протягом двох-трьох тижнів після вакцинації. І якщо в цей період людина заразиться вірусом грипу, то захворіти можна. Тому так важливо не затягувати з вакцинацією та дотримуватися простих правил гігієни в публічних місцях, головне з яких – часто мити руки.

По-друге, з різних причин організм може виробити недостатньо антитіл після вакцинації. Або ж, коли концентрація вірусу в крові надто висока, навіть попри вакцинацію, він може уразити організм. Та є дуже суттєве «але». У вакцинованої людини такий грип мине як звичайна застуда, без ускладнень. А саме ускладнення є найнебезпечнішим наслідком грипу, і в деяких випадках призводять до смерті».

Тому, наполягає пані Супрун, варто вакцинуватися від грипу щороку. Робити це можна протягом усього епідсезону, тобто з осені до весни. Але, звісно, ліпше прищепитися якомога раніше.

Читайте також про інші поради від Уляни Супрун:

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.